207 ogledov

Gorica postaja Olimpijina stalna stranka

olimpija Profimedia
Nogometaši Olimpije so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico z 2:0 (0:0).

Ljubljanska ekipa je za konec jesenskega dela sezone dobila tudi tretjo medsebojno tekmo z Gorico v tej sezoni. Po slavjih z 1:0 in 2:0 je tokrat Olimpija, ki je pogrešala kaznovanega Ivana Močinića, slavila z goloma Andresa Vombergarja ter tako petič zapovrstjo ostala neporažena. Na drugi strani je Gorica že deseto tekmo zapovrstjo končala brez zmage in bila še sedmič zapovrstjo poražena.

Ekipi v prvem polčasu nista pokazali posebej razburljive predstave, so pa bili pri tem sprva celo nekoliko nevarnejši Novogoričani, saj je moral Žiga Frelih posredovati tako po poskusu Nejca Mevlje v 11. kot Etiena Velikonja v 31. minuti. Pri domačih velja omeniti poskus Maria Kvesića iz 36. minute, ko je žogo poslal čez gol, enkrat pa se je izkazal tudi Uroš Likar po strelu Đorđeja Ivanovića.

V 47. minuti je Velikonja sprožil s prostega strela malce z desne, žoga je letela proti prvemu zgornjemu kotu vrat, a se je izkazal Frelih, takoj zatem pa je po poskusu Tineta Kavčiča z glavo na golovi črti žogo izbil Matic Fink. V 52. minuti so Ljubljančani pustili do strela v kazenskem prostoru še Gorana Cvijanovića, a mu ta ni dobro uspel.

V 55. minuti so po napaki domačih v protinapad spet stekli Novogoričani, streljal je Mathias Oyewusi, a je bil Frelih uspešnejši. Gosti so obenem neuspešno zahtevali še najstrožjo kazen, ko je v kazenskem prostoru padel Velikonja.

Po še enem goriškem strelu, ki ga je ustavil Frelih, so domači nevarneje zagrozili v 69. minuti, ko je Andres Vombergar zgrešil s strelom z glavo. Olimpijin napadalec se je bolj izkazal v 72. minuti, ko je svoj sedmi gol v sezoni dosegel po podaji Michaela Pavlovića z leve strani. Vombergar je spretno z nogo preusmeril žogo za hrbet Likarja.

Isti igralec je v 80. minuti podvojil prednost domačih, ko je z glavo unovčil novo, tokrat Kvesićevo, podajo z leve strani. Olimpija je tako dobila tekmo, na kateri je zadnjič sodil Andrej Žnidaršič.