27 ogledov

Hajdukova evropska jesen

Torcida
1/6
Končanih je že nekaj tekem Evropske lige. Splitski Hajduk si je z remijem proti Unirei zagotovil skupinski del. Borussia (D) je slavila s skupnim izidom 5:0. Liverpool po povratku prek Trabzonspora (2:1).
Nadaljevanje tekmovanja je ujel belgijski Gent, ki je z 2:0 premagal nizozemski Feyenoord in s tem več kot nadoknadil zaostanek s prvega srečanja. Zlatan Ljubijankić je v igro vstopil v 65. minuti Marka Šulerja zaradi poškodbeni bilo v moštvu. Matija Škarabot je sedel na klopi za rezervne igralce.

Tekma se za splitskega Hajduka, ki je z domače tekme prinesel ugodnih 4:1, ni začela praveč obetavno, saj je Marius Bilasco zadel že v osmi minuti, minuto kasneje pa zatresel še prečko. Za nameček so Dalmatinci v 66. minuti ostali še brez Maria Brkljače, ki je prejel dva rumena kartona. Gol, ki je razblinil vse dvome, je zabil Ante Vukušić v 89. minuti, Hajduk pa se je prebil v skupinski del Evropske lige. To bo prva Hajdukova jesen v Evropi po 15 letih. Hrvaška bo imela dva predstavnika, saj je madžarski Györi klonil tudi v Zagrebu in Dinamo je napredoval po zmagi z 2:1.

Liverpool je svojo prednost s prve tekme pri Trabzonsporu zapravil že po vsega petih minutah, ko je Teofilo Gutierrez zabil za sladko turško vodstvo. Redsi so šele sedem minut pred koncem potrdili napredovanje, ko je Remzi Kacar zabil avtogol, Dirk Kuyt pa je v 88. minuti zabil  za zmago, ki je bila vse prej kot lahka.

Aston Villa je malce presenetljivo, a ne povsem nepričakovano, že končala svoje evropske avanture. Usoden je bil dunajski Rapid, Villa pa je izpadla kljub temu, da je kar dvakrat vodila (2:3). Gabriel Agbonlahor in Emile Heskey sta zadela, toda gostje se niso zlomili in prek Atdheja Nuhiuja, Maria Sonnleitnerja in Reneja Gartlerja utišali skorajda polni Villa Park. Kaj kmalu bo tam sedel novi trener, saj nadomestni po odhodu Martina O'Neila očitno ne bo dovolj dobra izbira.

Manchester City je v skupinski del EL prišel veliko bolj elegantno, saj so na domačem stadionu odpravili Timisoaro (2:0). Shaun-Wright Phillips je zabil za vodstvo, piko na i pa je pristavil Dedryk Boyata s prvim golom v sinjemodri majici.