62 ogledov

Handanović doživel šok v 97. minuti

samir handanović inter ac milan serie a
1/6
V 32. krogu italijanske Serie A sta se na derbiju della Madonnina pomerila mestna tekmeca Inter in AC Milan.

Samir Handanović je bil z Interjem na pragu zmage na milanskem derbiju 32. kroga italijanskega prvenstva, a je v sedmi minuti sodnikovega podaljška za delitev točk poskrbel Cristian Zapata.

Nerazzurri so imeli po golih Antonia Candreve in Maura Icardija ob polčasu prednost dveh golov, vendar so se nogometaši Milana uspeli vrniti in tako spodbudno začeli novo ero pod okriljem kitajskih investitorjev, s katero se je končala 31-letna ''vladavina'' Silvia Berslusconija.

Milan je prednost mestnega tekmeca prepolovil v 83. minuti, ko je slovenskega vratarja premagal Alessio Romagnoli. Branilec je bil natančen z volejem po predložku Susa.

Kljub znižanju izida se je Interju vse do zadnjega napada na srečanju nasmihala velika zmaga, s katero bi na ligaški lestvici prehitel mestnega rivala in se vmešal v boj za peto mesto.

Toda Rossoneri, ki prav tako lovijo vstopnico za evropska tekmovanja, se niso predali in si v 97. minuti priigral udarec iz kota. Nezbranost domače obrambe je izkoristil Zapata, ki je z akrobatskim vložkom žogo potisnil prek golove črte, kar je uradno potrdila tudi video tehnologija.

Kurtić do točke proti Romi, poraz Cesarja in Iličića

Poleg Handanovića so bili na delu tudi nekateri drugi slovenski nogometaši. Jasmin Kurtić je dosegel vodilni zadetek za Atalanto, a je Roma prišla do izenačenja z golom Edin Džeka. Slovenski reprezentant je igral do 68. minute.

Chievo, za katerega je celo tekmo odigral Boštjan Cesar, je izgubil proti Cagliariju (4:0). Valterja Birse ni bilo na seznamu trenerja Rolanda Marana.

Fiorentina je na domačem igrišču izgubila z Empolijem. Josip Iličić je vstopil v igro v 61. minuti. Miha Zajc (Empoli) je obsedel na klopi.

Palermo in Bologna sta se razšla brez zmagovalca, Siniša Anđelković je za Palermo igral celo tekmo.

Crotone Andreja Kotnika, ki ni dobil priložnost na zelenici, je remiziral s Torinom.