10 ogledov

Herculesu skalp Barçe na Camp Nouu

1/7
V drugem kolu španskega prvenstva je Barcelona na domačem stadionu Camp Nouu izgubila proti Herculesu iz Alicanteja. Hercules je še lani igral v drugi ligi. Dvakrat je zadel Nelson Valdez.
Zaradi tega poraza se ne bomo jezili ali si ga jemali k srcu. Ni pomembno, kako začneš sezono, pomembno je, kako jo končaš.
Dani Alves

To je prvi poraz Barcelone na domačem terenu po 23. maju 2009, ko jih je premagala Osasuna. Hercules je preko paragvajskega nogometaša Nelsona Valdeza šokiral Barcelono na Camp Nouu že v 27. minuti. Tudi v drugem polčasu so nogometaši Herculesa pametno čakali na svojo priložnost in znova so jo dočakali po lepi akciji na desnem boku, ko so lepo izigrali obrambo Blaugrane. Tiago Gomes je podal z desnega boka do Valdeza, ki je Victorja Valdesa v vratih Barcelone premagal še drugič.

Barcelona je pritisnila, a do kakšnih izjemnih priložnosti v drugem polčasu ni prišla, velja pa pohvaliti vratarja Herculesa, Juana Calatayuda, ki je kar nekajkrat odlično posredoval, tudi v 63. minuti, ko je do strela prišel Lionel Messi. A tudi Hercules je še dobil svoje priložnosti. V 74. minuti je Kiko imel lepo priložnost, ko se je sam znašel pred Valdesom, a slabo zadel žogo in jo poslal visoko med gledalce. Še lepšo priložnost pa je zapravil Trezequet v 89. minuti, ko je zapravil stoodstotno priložnost in nastreljal vratarja domačih.

Mourinho do prve zmage v ligi BBVA
Portugalski stratega na klopi madridskega Reala Jose Mourinho je v drugem kolu vendarle dočakal prvo zmago v španskem prvenstvu. Na Santiagu Bernabeuu je z 1:0 padla Osasuna. V 48. minuti je belemu baletu zmago zagotovil Ricardo Carvalho, sicer zadnja okrepitev madridskega giganta. Real je tako izkoristil spodrsljaj Barcelone in je sedaj s štirimi točkami na lestvici pred Barcelono, ki jih ima tri.