10 ogledov

Hertha osramotila kozličke

1/15
Nemško nogometno prvenstvo je v fantastični sezoni dobilo nov dramatični zasuk - Bayern München je z zmago na dvorišču najbližjih zasledovalcev Schalkeja znova skočil na vrh (2:1). Katastrofa Kölna.

"Igrišče na Areni AufSchalke ni vredno tekme Bundeslige!" je pisalo v uradni pritožbi Bayerna Münchna, ki so jo Bavarci pred eno izmed odločilnih tekem v bitki za naslov pri Schalkeju naslovili na nemško nogometno zvezo (DFB). Niti razrit teren na tokrat pokritem igrišču v Gelsenkirchnu pa ni mogel ustaviti Münchenčanov, da bi izjemen teden po zmagi v Ligi prvakov nad Manchestrom Unitedom zaključili z novo zmago in preskočili "04" na vrhu lestvice, obenem pa si pripravil izvrstno izhodišče pred povratno tekmo LP na Old Traffordu.

Hitra zadetka Francka Riberyja in Thomasa Müllerja sredi prvega polčasa sta grogirala domače,  toda že po nekaj minutah je znižal Kevin Kuranyi, ki z bogato strelsko formo še naprej "izziva" selektorja Nemčije Joachima Löwa. Toda tudi izključitev Hamita Altintopa in igranje z nogometašem manj ni premaknilo Bayerna, saj so zdržali do konca in se po pokalni veselili nove pomembne v Gelsenkirchnu in povedli v bitki za naslov, kjer pa je že naslednji teden na vrsti nov derbi z Bayerjem Leverkusnom.

Za lekarnarje po sobotnem porazu pri krvniku velikih Nürnbergu (3:2) ne bo igralo nič drugega kot zmaga. Gostje so z dvema goloma Stefana Kiesslinga tudi vodili, a je sledil preobrat in nov nepričakovan poraz. Zlatko Dedić je v 80 minutah igre pomagal Bochumu do nove pomembne točke, tokrat na gostovanju pri Freiburgu (1:1).

Köln pa še kar tone
Že vsega hudega vajeni navijači Kölna so morali v že tako katastrofalni sezoni pogoltniti še eno "grenko". Tokrat jih je na domačem igrišču z 0:3 odpihnila zadnja Hertha, ki kljub vsemu vedno bolj pleza iz težav. Milivoje Novaković je po podpovprečnem prvem polčasu obsedel v slačilnici, po tem ko so Berlinčani z goli Raffaela že vodili z 0:2. Mišo Brečko je do konca tekme iz prve osebe spremljal potop kozličkov, ki ga je z golom za 3:0 zaključil Cicero. Da bo mera polna je Zvonimir Soldo tekmo zaključil z devetimi, saj sta bila izključena Jussef Mohammad in Zoran Tošić.