9 ogledov

Ibišević in Edu za zmago Hoffenheima

Bundesliga Bayern Munchsen Borussia Monchengladbach Ribery
1/6
Vodilni Bayern je v 32. kolu nemškega prvenstva remiziral (1:1) in Schalke (1:0) ga je na prvem mestu tako ujel. Poškodovala sta se Demichelis in Van Buyten. Igrali so Brečko, Dedić in Novaković, a izgubili.
Junak kola je Lucas Barrios, ki je za zmago Dortmunda dosegel hat-trick. Fant ima tako argentinsko kot paragvajsko državljanstvo in še upa, da ga ena od teh dveh ekip povabi v reprezentanco.

32. kolo nemške Bundeslige se je v petek zvečer začelo z zmago Stuttgarta 2:0 nad Bochumom Zlatka Dedića. Največ je za zmago naredil brazilski napadalec Cacau, ki je v 14. minuti zadel za 1:0 (njegov 12. zadetek v sezoni) in štiri minute kasneje podal za zadetek Ciprčana Marice. Z novim porazom je Dedičev klub v vse večji nevarnosti, da izpade iz prve lige, saj je na lestvici 15., a z istim številom točk kot 16. Freiburg. Medtem se zaostruje bitka za naslov prvaka. Vodilni Bayern München je le remiziral z Borussio iz Mönchengladbacha (1:1) in tako ga je Schalke z zmago 1:0 v Berlinu pri Herthi ujel. Za tako pomembno zmago je tri minute pred zadnjim sodnikovim žvižgom zabil Heiko Westermann. Pred zadnjima dvema koloma imata moštvi na vrhu Bundeslige po 64 točk.

Obrambni igralec Bayerna Martin Demichelis in zvezne vrste Daniel van Buyten sta utrpela poškodbi mišice. Prvi je zaradi tega igrišče zapustil po prvem polčasu, drugi pa v 64. minuti, po trku z domačim nogometašem Raulom Bobadillo. "Upam, da bo vsaj eden od njiju nared za torkovo tekmo v Franciji," je dejal nizozemski strateg Bayerna Louis van Gaal.

Ibišević in Edu za visoko zmago Hoffenheima
Vedad Ibišević
je z dvema zadetkoma v prvih 11 minutah dvoboja že odločil zmagovalca na dvoboja svojega Hoffenhima s Hamburgerjem. Z dvema zadetkoma mu je sledil tudi Edu, ki je zadel v 31. in 72. minuti. Peti zadetek za Hoffenheim je prispval Salihović, častnega pa je za Hamburger dosegel Tesche.