14 ogledov

Ibra pokvaril jubilej Gerrardu

Messi Savdska Arabija Argentina trening prijateljska tekma Rijad
1/12
Zlatan Ibrahimović je v Stockholmu pokvaril stoti nastop Stevena Gerrarda v angleški izbrani vrsti, Švede je kar s štirimi zadetki popeljal od poraza do zmage v zadnjih minutah. Francozi so premagali Italijane v gosteh, v Amsterdamu pa sta se Nizozemska in Nemčija razšli brez zadetkov. Zmago v gosteh so slavili Švicarji, Norvežani in Islandci.

Zlatan Ibrahimović je v tej sezoni preprosto neustavljiv. Po blestečih predstavah v dresu PSG je bosanski Šved tokrat zopet zablestel v majici z državnim grbom, Švedi pa so Angležem, tako kot prejšnji mesec Nemcem, zabili štiri gole, spet so "podivjali" v končnici. Pravzaprav jim je štiri gole zabil samo Zlatan, sploh zadnji gol, ko je s "škarjicami" zadel iz velike oddaljenosti, je bil prava mojstrovina.

Na novem nacionalnem stadionu v Stockholmu (Friends Arena) je Ibrahimović "vikinge" sicer povedel v vodstvo, a do polčasa je "Gordie Albion" spreobrnil izid preko Dannyja Welbecka in Stevena Caulkerja. Ta rezultat je ostal na semaforju do zadnjih petnajstih minut tekme, nato pa je na sceno spet stopil "Ibra" in s še tremi goli zagotovil zmago Švedski, ki se je Angliji tako oddolžila za poraz na Euru 2012. V angleški izbrani vrsti je kapetan Steven Gerrard odigral svojo stoto tekmo.

V Parmi so Italijani gostili Francoze, obe ekipi pa nista nastopili povsem v udarni zasedbi. Stephan El Shaarawy je "azzurre" povedel v vodstvo in tako pokazal, da je formo iz Milana, kjer mu gre v letošnji sezoni odlično, prenesel tudi na reprezentančno raven. A veselje domačih ni trajalo dolgo, le dve minuti kasneje je namreč Matthieu Valbuena izenačil in ekipi sta odšli na polčas z izidom 1:1. Zmago je "galskim petelinom" prinesel Bafetimbi Gomis, ki je zabil sredi drugega dela igre.

čile srbija ivanović beausejour | Avtor: EPA EPA
Srbi v Švici nadigrali Čilence

V Amsterdamu, kjer sta se pomerili rivalski Nizozemska in Nemčija, smo pričakovali odprto tekmo in veliko golov, a izšlo se je povsem drugače, nobeni ekipi ni uspelo zatresti mreže, čeprav nekajkrat ni manjkalo veliko. Za varovance Joachima Löwa je tudi "nula" najbrž lep uspeh, saj je na zadnji tekmi proti Švedom njegova ekipa samo v zadnje pol ure "kasirala" štiri zadetke.

Srbi so malce presenetljivo ugnali Čile s 3:1 v švicarskem St. Gallenu, potem ko so vodili že s tremi goli razlike. Rdeči karton je v vrstah južnoameričanov prejel Arturo Vidal, ki je v poslednjih tednih za Juventus zabijal kot po tekočem traku. Srbska reprezentanca pod vodstvom Siniše Mihajlovića zaenkrat zelo niha v formi, sposobni so premagati močnejše od sebe, a tudi izgubiti s slabšim nasprotnikom. Hrvati so se proti selekciji HNL razšli brez zmagovalca (1:1). Naši severni sosedje Avstrijci so doma gladko klonili proti Slonokoščeni obali, drugega od treh zadetkov je dosegel Didier Drogba.

madžarska norveška braaten varga | Avtor: EPA EPA
Tekmeci Slovenije uspešni

Naslednji tekmeci varovancev Slaviše Stojanovića v kvalifikacijah za SP 2014 - Islandci - so pričakovano premagali Andoro v gosteh. Norvežani so, prav tako v gosteh, z 2:0 odpravili Madžare, ki so v zadnjem času nanizali nekaj obetavnih rezultatov. Albanci so se doma z močnim Kamerunom razšli brez zadetkov.

Švicarji so v Tuniziji povedli v prvem polčasu, ko jih je v vodstvo popeljal Eren Derdiyok, domači pa so v 59. minuti izenačili, a nato ostali z igralcem manj, ko je bil izključen Bedoui zaradi dveh rumenih kartonov. To so igralci iz dežele kravjih zvoncev izkoristili povsem ob koncu, ko jim je zmago prinesel Xherdan Shaqiri. Bosancem je zmago pri tunizijskih sosedih, Alžircih, prinesel Muamer Svraka, prav tako v izdihljajih dvoboja.

Rusi še nepremagani proti ZDA

Rusija je bila le sekunde oddaljena od tretje zmage nad Združenimi državami Amerike, potem ko je nekaj minut pred koncem rednega dela z enajstih metrov zadel Roman Širokov. Globoko v sodnikovem podaljšku je izenačil Mix Diskerud in utišal glasno občinstvo v Krasnodarju.

Varovanci Fabia Capella so v prvem polčasu sicer hitro povedli, ko je na svojem debiju zadel Fjodor Smolov. Mladi napadalec Anžija Mahačkale se je ob zadetku poškodoval in moral z igrišča.

Za goste je z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora izenačil Michael Bradley, nekaj minut kasneje pa je Širokov z bele točke zadel za drugo vodstvo, kar pa ni bilo dovolj za zmago, saj je Diskerud po zaslugi srečnega odboja v 94. minuti premagal vratarja Vladimirja Gabulova.