18 ogledov

Ibra "ukradel" zmago Sarmi

1/13
Samir Handanović je bil z Udinesejem na San Siru tik pred zmago, nato pa je kot kača pičil Zlatan Ibrahimović in v 93. minuti izenačil na 4:4. "Slovenski" derbi med Chievom in Palermo brez zmagovalca.

Vodilni Milan je po pravi drami na San Siru proti Udineseju Samirja Handanovića šele v 93. minuti izvlekel točko (4:4). Gledalci so samo v drugem polčasu videli šest zadetkov.

Videmčani so že v prvem polčasu pokazali, da v prestolnico Lombardije niso prišli z belo zastavo. Antonio Di Natale je v 35. minuti namreč zabil za vodstvo gostov. Milan je prek Pata izenačil v sami končnici prvega polčasa. V drugem polčasu pa prava goleada, ki jo je v 53. minuti začel Sanchez in Udinese znova popeljal v vodstvo. Ko je Di Natale v 13 minut kasneje dosegel še drugi zadetek, je bilo malo junakov, ki bi pomislil, da se bo srečanje končalo z neodločenim rezultatom 4:4. Sprva so Milančani izenačili na 3:3, nato je Udinese znova povedel in bil tik pred veliko zmago, toda s tem se ni strinjal Zlatan Ibrahimović in globoko v sodnikovem podaljšku poskrbel za delitev točk.

Pred 19. kolom Serie A se je sicer zdelo, da je Milan trdno zasidran na vrhu lestvice. Pred drugouvrščenim Laziem je imel kar pet točk prednosti in zdelo se je, da rdeče-črni le čakajo na spodrsljaj moštva, ki ga vodi Slovenec Edi Reja, in tako še povečajo svojo prednost. Igralci Milana so spodrsljaj najbližjih zasledovalcev dočakali zelo hitro (Lazio je doma z 1:2 klonil proti Lecceju), a ob tem so tudi sami ostali brez zmage, kar je s pridom izkoristil predvsem branilec naslova Inter in se z zmago v gosteh proti Catanii znova vključil v boj za naslov. Leonardo je očitno povsem prerodil Inter, ki ima ob dveh tekmah manj od Milana velikih deset točk zaostanka, ki pa se hitro lahko stopijo na le štiri in bitka za naslov bo znova povsem odprta. Seveda pa ne gre pozabiti niti vseh ostalih (Napoli, Roma, Juventus, ...), ki prežijo na napake vodilnih. Napoli se je Milanu tako z zanesljivo zmago na derbiju kola proti Juventusu (3:0) približal le na tri točke. Prvo ime srečanja je bil s klasičnim hat-trickom Edinson Cavani.

"Slovenski derbi" brez zmagovalca
V Veroni smo videli obračun Chieva in Palerma oziroma kar mini slovenski derbi, saj je barve oslov od prve do zadnje minute branil robustni Boštjan Cesar, barve Siciljancev pa Josip Iličić in Armin Bačinović. Gledalci so spremljali zelo zanimiv obračun, ki se je končal brez zadetkov. Bojana Jokića tudi tokrat ni bilo v kadru Chieva, medtem ko sta Jasmin Kurtić in Siniša Andjelković na klopi Palerma zamanj čakala na debi v Serie A.

Chievo : Palermo 0:0
Boštjan Cesar je odigral celotno srečanje, Bojana Jokića (oba Chievo) ni bilo v kadru za tekmo. Josip Iličić in Armin Bačinović sta odigrala celotno srečanje, Jasmin Kurtić in Siniša Andjelković (vsi Palermo) sta bila na klopi.

Milan : Udinese 4:4 (1:1)
Pato (45, 82), Benatia (78/ag), Ibrahimović (93); Di Natale (35, 66), Sanchez (53), Denis (89)
Samir Handanović (Udinese) je branil celotno srečanje.

Bari : Bologna 0:2 (0:1)