6 ogledov

Ibra zabil prvenec v La Ligi

Zlatan Ibrahimović je zadel v 82. minuti.
1/9
Nogometaši Barcelone so z izdatno zmago začeli novo špansko prvenstvo. S 3:0 so bili boljši od Sportinga iz Gijona, svoj krstni prvenstveni zadetek je zabil Zlatan Ibrahimović.

Zadnjo tekmo uvodnega kola španskega prvenstva sta v ponedeljek zvečer odigrala Barcelona in Sporting iz Gijona. Evropski prvaki so zmagali s 3:0, zadetke pa so prispevali Bojan Krkić v 18., Seydou Keita v 42. in Zlatan Ibrahimović v 82. minuti. "Lahko igramo tako bolje kot slabše. Ne bom kritiziral svoje ekipe, ker se je zelo trudila," je po srečanju dejal Pep Guardiola, ki se je dotaknil tudi poškodb Maxwella in Krkića: "Z Maxwellom ni nič hujšega, Krkić pa bo moral počivati od 15 do 20 dni."

Galaktični Real je na prvem srečanju nove sezone v španski La Ligi s 3:2 ugnal Deportivo. Varovanci Manuela Pellegrinija so povedli v 26. minuti, ko je Karim Benzema najprej zadel vratnico, kapetan Raul pa je žogo potisnil v nebranjeno mrežo. Deportivo je hitro odgovoril, štiri minute kasneje je namreč izenačil Riki. Čez pet minut so španski podprvaki znova vodili. Raul je izsilil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izkoristil Cristiano Ronaldo. Odgovor gostov je sledil v prvi minuti drugega polčasa, ko je zadel izkušeni Juan Carlos Valeron. Za zmago Reala je pol ure pred koncem srečanja zadel francoski vezist Lassana Diarra.