36 ogledov

Iličić in Bačinović debitirala s porazom

Maribor je bil za 22-letnega Kranjčana odlična odskočna deska v njegovi karieri.
1/9
V drugem kolu italijanske Serie A sta svojo priložnost dočakala tudi nekdanja nogometaša Maribora, Josip Iličić in Armin Bačinović. Debitirala sta s porazom. Iličić je skoraj zadel za izenačenje.

Gostovanje pri Brescii se za Iličića in Bačinovića ni končalo tako, kot bi si želela. A že na prvi tekmi sta debitirala. Bačinović je v igro vstopil v 69. minuti, Iličić pa v 77. Po njunem prihodu je Palermu preko Balzarettija sicer uspelo znižati zaostanek na 2:3. Pastore je v 92. minuti imel izjemno priložnost, da bi izid poravnal na 3:3, toda izkazal se je vratar Brescie Sereni. Le minuto kasneje je s strelom s kakšnih 20 metrov poskušal tudi Iličić, žoga pa je švignila kakšen meter ali dva preko gola Serenija. Zmago domačih so zagotovili Dallamano, ki je zadel že na začetku dvoboja, Eder, uspešen je bil v 28. minuti in Caracciolo, ki je na 3:1 iz enajstmetrovke povišal ob zaključku prvega polčasa.

Handanović ubranil 11-metrovko
Prvo tekmo 2. kola Serie A sta v Milanu odigrala Inter in Udinese našega Samirja Handanovića, ki je tudi tokrat vso tekmo branil vrata moštva iz Vidma. Tekma se je začela po željah aktualnih italijanskih prvakov, saj je v 7. minuti po napaki Sarme v polno zadel Brazilec Lucio. Videmčane je v 31. minuti v igro vrnil Floro Flores, ko je izenačil na 1:1. Do konca prvega polčasa se mreži nista več zatresli. V 67. minuti pa se je zgodil odločilni trenutek srečanja. Handanović je Samuelu Eto'oju sprva obranil strel iz enajstmetrovke, a odlični Kamerunec je prišel do odbite žoge in jo le uspel spraviti za hrbet slovenskega reprezentančnega vratarja. Inter je tako po remiju v prvem kolu le prišel do svoje prve zmage, Udinese pa bo moral na prvo točko(e) čakati vsaj do naslednjega kola.

Neuspešen debi sta pri Milanu doživela Zlatan Ibrahimović in Robinho, ki nista mogla preprečiti poraza proti Ceseni (0:2). Za nameček je Ibra še zapravil enajstmetrovko v 87. minuti. Hladen tuš je doživel še en italijanski gigant, AS Roma. Rimljani so proti Cagliariju v gosteh klonili kar z 1:5! Juventus je v nori tekmi številnih priložnosti s 3:3 remiziral s Sampdorio.

Inter : Udinese 2:1 (1:1)
Lucio (7), Eto'o (67); Floro Flores (31)
Samir Handanović (Udinese) je branil vso tekmo. Jana Koprivca (Udinese) ni bilo v ekipi.

Cagliari : Roma 5:1 (3:1)
Conti (8), Matri (23, 47), Acquafresca (38), Lazzari (88); Rossi (18)

Cesena : Milan 2:0 (2:0)