Iličić v solzah

josip iličić Print Screen
Slovenskega nogometnega reprezentanta so premagala čustva ob aplavzu za pokojnega prijatelja.

Danes, 4. marca 2019, mineva natanko eno leto od smrti takrat 31-letnega Davideja Astorija, nekdanjega nogometaša Fiorentine in dobrega prijatelja Josipa Iličića.

Astori je umrl v spanju pred ligaškim gostovanjem v Vidmu, obdukcija pa je potrdila, da je bil za pokojnega kapetana Fiorentine usoden nenaden zasoj srca. Za seboj je pustil soprogo in dveletno hčerko.

V italijanskem prvenstvu so prvo obletnico njegove smrti obeležili na prav poseben način, in sicer s prekinitvijo vseh tekem v 13. minuti (Astorijeva številka dresa). Nogometaši in gledalci so nato v aplavzom počastili spomin na enega najbolj priljubljenih nogometašev na Apeninskem polotoku.

Med najbolj čustvenimi igralci na zelenici je bil slovenski reprezentant, ki je ob spominu na Astorija potočil nekaj solz.

Atalanta je tekmo dobila z izidom 3:1, Iličić pa je dosegel zadetek v 28. minuti.