5 ogledov

Inter padel v Neaplju, Milan vse bližje

Italija še vedno časti Zlatana Ibrahimovića za igre v Interju. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V Italiji se Inter kar noče in noče okronati za novega (starega) prvaka. Spodrsljaj nerazzurrov v Neaplju (0:1) je dal novo možnost mestnim tekmecem AC Milanu, ki zaostajajo za sedem točk.

Vsi goli Filippa Inzaghija

Ob novem jubileju nikoli prestarega napadalca AC Milana Filippa Inzaghija je čas, da se spomnemo nekaterih njegovih mejnikov. Svoj prvi profesionalni gol je zabil v tretji ligi, ko je v dresu Albinoleffeja zadel za zmago proti Sieni (1:0). Pisal se je 20. december 1992. Prvi gol v družbi najboljših je "Super Pippo" zabil v majici Parme, 29. oktobra 1995, ko je padla Siena (3:2).

Ena najbolj vročih nogometnih aren na svetu, neapeljski kotel San Paolo, je bil tokrat usoden za vodilni Inter. Čvrsta in na trenutke fanatična igra domačih sinjemodrih je bila pravi strup za varovance Joseja Mourinha. Njegov kolega na drugi strani, nekdanji italijanski selektor Roberto Donadoni, je odlično postavil svoje moštvo, za zmago pa je s prefinjenim strelom z zunanjim delom nogometnega čevlja zadel Marcelo Zalayeta. Po 18. januarju je bil to prvi poraz aktualnih prvakov, ki imajo na vrhu še sedem točk prednosti.

Nov spodrsljaj Juventusa, tokrat na gostovanju pri prepričljivo zadnji Reggini (2:2), je izkoristil AC Milan. Rossoneri so na domačem San Siru v sicer težkih in deževih razmerah brez težav odpravili Palermo (3:0). Spet je zadel zimzeleni Filippo Inzaghi, za katerega je bil to jubilejni 150. gol v Serie A, skupno pa že 305. v njegovi italijanski karieri. Dva gola iz enajstih metrov je za končnih 3:0 dodal Brazilec Kaká. Milan je s to zmago Juvetu na drugem mestu pobegnil za dve točki, do mestnih tekmecev na prvem mestu pa jih pet kol pred koncem loči sedem točk, a imajo do konca veliko težji razpored (Juventus, Roma, Fiorentina ... )

Chievo
je že v soboto gostil Udinese našega Samirja Handanovića. Srečanje so bolje začeli gostje iz Vidma, ki so v 35. minuti preko Gaetana D'Agostina povedli. Vezist Udineseja je uspešno izvedel strel z enajstih metrov. Gostitelji se po zaostanku niso predali in sredi drugega polčasa tudi izenačili. V 71. minuti je Handanovića ugnal Sergio Pellissier. Gostje pa se niso sprijaznili z remijem in v tretji minuti sodnikovega podajška je D'Agostino z drugim zadetkom na srečanju poskrbel za nove tri točke Vidmčanov. Na sobotnem večernem srečanju je Fiorentina na krilih Alberta Gilardina, ki je dvakrat zatresel meržo, s 4:1 odpravila Romo.