1 ogledov

Inter silovito, United pet pred dvanajsto

(Foto: Reuters)
1/26
Inter je v 2. kolu Lige prvakov "pohodil" Werder kar s 4:0. Manchester United si je v Valencii zmago priboril z golom Javierja Hernandeza v 85. minuti. Schalke je ugnal Benfico, Lyon pa Hapoel.

Inter je v skupini A tekmo odločil že v prvem polčasu, ko je dvakrat zadel Samuel Eto'o (21, 27), enkrat pa Wesley Sneijder (34). Kamerunec pa je svoji zbirki golov v drugem polčasu dodal še enega - v 81. minuti - in tako le še potrdil zmago gostiteljev. Na drugi tekmi skupine je Tottenham pričakovano premagal Twente Enschede s 4:1. Za Angleže so zadeli Rafael van der Vaart (47), ki je že v prvem polčasu zapravil tudi najstrožjo kazen in bil v 61. minuti še izključen, Roman Pavljučenko, ki je v 50. in 64. minuti izkoristil enajstmetrovki, in Gareth Bale (85). Pri Nizozemcih je bil uspešen Nacer Chaldi (56).

Pred tekmo Lige prvakov med Panathinaikosom in Koebenhavnom (skupina D) so domači navijači v Atenah zabodli dva danska navijača. Oba nesrečneža, eden je bil zaboden v hrbet, drugi pa v roko, sta medtem že zapustila bolnišnico in okrevata v hotelu. Grška policija je sporočila, da je že v dopoldanskih urah prišlo do pretepa med navijači v enem od lokalnih barov, kjer sta nesrečneža utrpela poškodbi. Policisti zaradi dejanja niso prijeli še nikogar, bodo pa možje postave danske navijače pospremili na stadion.

V skupini B je bil Schalke z 2:0 boljši od Benfice. Vodilni gol na tekmi je dosegel Jefferson Farfan v 73. minuti, zmago pa je potrdil Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar v 85. minuti. Na drugem dvoboju pa je Lyon pričakovano v gosteh premagal Hapoel iz Tel Aviva (3:1). Za Francoze sta zadela Michel Bastos (7/11 m, 36. in Miralem Pjanić (90), pri Izraelcih pa je edini gol - z bele točke - dosegel vratar Vincent Enyeama.

V skupini C je Valencia kljub vsaj enakovredni igri doma klonila pred Manchester Unitedom. Edini gol na tekmi sta zrežirala rezervista. Federico Macheda je podal, Javier Hernandez, ki je pred tem zatresel tudi vratnico, pa v 85. minuti zadel za zmago. Glasgow Rangers so doma premagali turški Bursaspor z 1:0. Za Škote je bil uspešen Steven Naismith v 18. minuti.

Gledano v celoti je bila Barcelona v skupini D proti Rubinu sicer nevarnejša, vendar so povedli domačini. Potem ko je Dani Alves v kazenskem prostoru zrušil Vitalija Kalešina, je bil z 11 metrov v 30. minuti precizen ruski kapetan Christian Noboa. Čez natančno pol ure igre pa so Katalonci iznačili na podoben način. Rusi so v 16-metrskem prostoru podrli Andresa Iniesto, odgovornost je prevzel David Villa in izid je bil poravnan. Spremenil bi se lahko med drugim tudi v sodnikovem podaljšku, ko sta imeli obe ekipi po eno lepo priložnost. Obafemi Martins je za Rubin zadel okvir vrat, Iniesta pa je iz dokaj ugodnega položaja streljal prek gola in tako Barca še v tretjem poskusu ni uspela premagati Rubina.