15 ogledov

Inter že drugi, Juve rešen v 92. minuti

Iličić Flamini Palermo AC Milan Serie A Italija liga prvenstvo
1/22
Juventus je globoko v sodnikovem podaljšku drugega polčasa proti Bologni z zadetkom rešil Paul Pogba in staro damo ohranil na varni razdalji pred zasledovalci (2:1). Najbližje aktualnim prvakom je po domači zmagi in porazu Napolija zdaj Inter.

Paul Pogba je z glavo v sodnikovem podaljšku prinesel zmago Juventusu proti Bologni z Renejem Krhinom, ki je morala še kot 49 ekipa v nizu domov oditi brez treh točk proti italijanskim prvakom.

V Torinu je za vodstvo domačih v drugem polčasu sicer zadel Fabio Quagliarella, a je Saphir Taider z izenačujočim zadetkom poskrbel, da je moral Juventus močno garati za že deveto zmago v letošnji sezoni.

Pogba je za neprepričljive belo-črne zrežiral že prvi gol, ko je s podajo v kazenskem prostoru našel Emanueleja Giaccherinija, slednji pa Quagliarello za zadetek iz neposredne bližine. Paolo De Ceglie je s slabim izbijanjem zakuhal izenačenje, ko je Taider dobil žogo in z roba kazenskega prostora premagal Gianluigija Buffona.

Napoli prepustil drugo mesto

Devetnajstletni Pogba, nekdanji član Manchester Uniteda, je nato v sodnikovem podaljšku ohranil stoodstotni domači niz Juventusa, ko je bil pred vrati Bologne najvišji po podaji Sebastiana Giovinca. Krhin je v igro vstopil v 66. minuti pri rezultatu 1:0.

Inter je po porazu Napolija pri Atalanti z zmago nad Sampdorio prehitel južnjake na drugem mestu. Samir Handanović je bil nemočen v prvem polčasu, ko so gostje povedli po zaslugi nesporazuma nejgovih branilcev.

Diego Milito je nato z enajstih metrov izenačil v nadaljevanju, tri točke črno-modrim pa sta nato pristreljala Rodrigo Palacio in Fredy Guarin.

Napoli je s spektakularnim volejem sestrelil čilski vezist Carlos Carmona. Sinje modri so brez Edinsona Cavanija spet izgubili v gosteh, kjer so zmagali le dvakrat na petih tekmah, medtem ko imajo na domačem San Paolu stoodstotni izkupiček.

V zadnji tekmi kroga je Fiorentina v gosteh ugnala Genoo, za katero je to že tretji zaporedni poraz, "Viola" pa se je utrdila na petem mestu.