25 ogledov

Interju milanski derbi, Juventus prvak!

Muntari Boateng AC Milan Atalanta Serie A Italija italijanska liga prvenstvo
1/15
Kakšna ironija usode! Vso sezono opotekajoči se Inter je z veličasno predstavo zmagal na milanskem derbiju s 4:2 ter tako Juventusu, ki je slavil nad Cagliarijem, omogočil predčasno slavje 28. naslova prvaka. Samir Handanović v Ligi prvakov.

Kolo pred koncem Serie A se je Juventus dokopal do prvega naslova po znameniti aferi Calciopoli. Stara dama je v Trstu premagala Cagliari - ta v naši soseščini igra zaradi neustreznega stadiona - z 2:0. Že v šesti minuti je zatresel mrežo Mirko Vučinić, avtogol pa je dal Michele Canini v 74. minuti. Juve, ki je po 37 tekmah še vedno neporažen, je nazadnje osvojil naslov leta 2003, lovoriki v letih 2005 in 2006 sta mu bili odvzeti zaradi omenjene afere.

Vso sezono opotekajoči se Inter odločil o naslovu

Koliko reči se je na milanskem derbiju zgodilo že v prvem polčasu. Inter je povedel relativno zgodaj, z zadetkom Diega Milita. Modro-črni so, tako se zdi po počasnih posnetkih, dosegli še en zadetek, saj je žoga bržkone prešla golovo črto in prehitela Christiana Abbiatija, po strelu Estebana Cambiassa, a sodniki niso priznali gola. Abbiati je kasneje zaradi poškodbe sicer moral z igrišča. Pred koncem polčasa pa je Milan izenačil. Na levi strani kazenskega prostora je prodiral Kevin-Prince Boateng, Julio Cesar je startal na žogo, zdi se, da ob tem ni napravil prekrška, a je Nicola Rizzoli pokazal na belo točko. Cesar je skušal besedno sporovocirati Zlatana Ibrahimovića s prigovarjanjem, a je Ibra ostal skandinavsko hladen in izjemno natančno zabil v Brazilčev desni spodnji kot.

Drugi polčas je fantastično odprl Ibrahimović po vsega pol minute. Inter je znova povedel iz vnovične 11-metrovke, ki jo je izsilil Milito in jo sam pretvoril v gol kakor tudi še eno 11 minut pred koncem, potem ko je Alessandro Nesta igral z roko. Pravi sladkorček na razburljivem derbiju pa je pomenil fenomenalen zadetek Maicona s kakšnih 25 metrov v 87. minuti.

Handanović v Ligi prvakov

Napolijeve upe na Ligo prvakov je raztreščil Samir Handanović, ki je z Udinesejem zaradi dveh rdečih kartonov kadrovsko osiromašeno Genoo, pri kateri je Valter Birsa igral od 75. minute, premagal z 2:0. Furlani so se tako povzpeli na tretje mesto, ki najelitnejše nogometno tekmovanje zagotavlja njim. Do konca Serie A preostaja še eno kolo. Dva Antonia, Di Natale in Floro Flores, sta zabila za Udinese. Omenjena tekma ni bila edini "slovenski“ derbi. Palermo in Chievo sta bila strelsko silno navdahnjena. Josipa Iličića ni bilo v moštvu rožnatih, Armin Bačinović pa je tekmo presedel na klopi. Zato pa sta za Chievo celo tekmo odigrala Bojan Jokić in Boštjan Cesar.

Bolj star, boljši Totti

Fiorentina se je otresla skrbi glede izpada, potem ko je z 1:0 premagala Lecce, za kar je zadostoval zadetek Alessia Cercija. Vijolični so prvič nastopili pod vodstvom Vinzenza Guerinija, ki je zamenjal prejšnjega trenerja Delia Rossija. Slednji se je spustil v ravs z igralcem Ademom Ljajićem – ta je suspendiran – in zato izgubil službo. Oba akterja sta dejanje že obžalovala. Roma je na domačem igrišču zmogla zgolj remi s Catanio. Za zgrešeno 11-metrovko se je z dvema goloma - tudi izenačujočim - odkupil večni kapetan Francesco Totti.

Italijanska liga, 37. kolo

Inter : Milan 4:2 (1:1)
Milito (14, 52/11-m, 79/11-m), Maicon (87); Ibrahimović (44/11-m, 46)

Cagliari : Juventus 0:2 (0:1)
Vučinić (6), Canini (74, a. g.)

Lecce : Fiorentina 0:1 (0:1)
Cerci (35)

Roma : Catania 2:2 (0:0)
Totti (52, 77); Lodi (58, 11-m), Marchese (67)

Siena : Parma 0:2 (0:0)
Giovinco (67), Floccari (90)

Novara : Cesena 3:0 (1:0)
Rigoni (29/11-m, 68/11-m), (85)

Palermo : Chievo 4:4 (2:2)
Miccoli (10/11-m, 19, 74); Silvestre (89); Pellissier (27/11-m, 72), Uribe (30), Luciano (46)
Armin Bačinović je tekmo presedel na klopi, Josipa Iličića (oba
Palermo) ni bilo v moštvu, Boštjan Cesar in Bojan Jokić (oba Chievo) sta igrala vso tekmo.

Udinese : Genoa 2:0 (1:0)
Di Natale (30), Floro Flores (66)
RK: Kucka (30), Palacio (39/oba Genoa)
Samir Handanović (Udinese) je branil vso tekmo, Valter Birsa (Genoa) pa je igral od 75. minute.

Atalanta : Lazio 0:2 (0:1)