21 ogledov

Italija na SP, Nemčija blizu, remi Anglije

Denisov Alberman Rusija Izrael SP 2014
1/40
Italija si je z zmago proti Češki (2:1) že zagotovila prvo mesto v skupini B. Nemčija je bila boljša od Ferskih otokov (3:0), Anglija pa je remizirala z Ukrajino (0:0). Albancem ni uspelo ''pomagati'' Sloveniji.

Tekma med Makedonijo in Škotsko se je začela zaspano, edina svetla točka na zelenici pa je bil Ikechi Anya, ki je prodiral po levi strani. Škoti so počasi pridobivali na samozavesti, Anya in Barry Bannan pa sta poskrbela za nekaj nevarnih podaj v makedonski kazenski prostor. Gostje so si prvo priložnost na tekmi priigrali v 26. minuti, vendar je bil Steven Naismith nenatančen z glavo.

Dve minuti kasneje je bil blizu zadetka Grant Hanley, najlepšo priložnost pa je zapravil Scott Brown, ki se ni znašel v situaciji ena na ena.

V 60. minuti tekme se je zgodil premik na rezultatski tabeli, krivec pa Anya, ki je v obračunu iz oči v oči z makedonskim vratarjem zadel za 1:0. Domači bi lahko izenačili po stelu Ivana Tricovskija, Škotom pa je dih zastal še ob poskusu Mirka Ivanovskija in Darka Tasevskija. Pritisk Makedoncev se je obrestoval v 84. minuti, ko je izenačil Jovan Kostovski, za dramatičen zaključek pa je poskrbel Shaun Maloney ki je v izdihljajih rednega dela zabil s prostega strela in Škotski zagotovil tri točke.

Italija z zmago že na SP 2014

Italija se je z zmago proti Češki (2:1) kvalificirala na SP 2014 v Braziliji. Prvo priložnost za varovance Cesareja Prandellija je imel na voljo Mario Balotelli, ki je zaposlil Petra Čecha, Christian Maggio pa je po podaji iz kota z glavo meril mimo vrat. Kljub začetnemu pritisku Italijanov pa so se do prvega zadetka dokopali Čehi, ko je po podaji Petra Jiraceka z volejem zadel Libor Kozak.

Pet minut kasneje je Mario Balotelli z močnim strelom znotraj kazenskega prostora zatresel prečko, napadalec AC Milana pa je nato zastreljal še eno priložnost iz neposredne bližine.

Italijani so obstreljevali Čecha in ga končno premagali v 52. minuti, ko je z glavo zadel Giorgio Chiellini po podaji Andree Pirla. Le štiri minute kasneje je sodnik po prekršku nad Balotellijem pokazal na belo točko in ''poredni deček'' si tokrat ni privoščil napake in Italijo popeljal v vodstvo.

Čehi so tekmo zaključili z desetimi nogometaši, saj je moral Daniel Kolar zaradi drugega rumenega kartona predčasno pod prho.

Bale premalo za zmago Walesa

Srbija je na gostovanju v Cardiffu premagala Wales (3:0). Gostje so povedli v tretji minuti tekme, ko je Boaz Myhill ubranil strel Filipa Đuričića, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Filip Đorđević.

Srbi so nadzorovali potek od začetka pa do konca obračuna, medtem ko Wales v napadu ni ponudil veliko zanimivega. Pred odmorom je Srbija prednost še povečala, zadel pa je Aleksandar Kolarov.

V drugem delu je na igrišče stopil zvezdnik Real Madrida Gareth Bale, kar pa je bil tudi edini razlog za veselje domače ekipe. Srbi so prednost povišali z golom Lazarja Markovića, Bale pa je dvakrat resneje ogrozil srbskega vratarja Vladimirja Stojkovića, vendar je slednji oba njegova poskusa uspel ukrotiti.

Nemci brez težav, remi Anglije

Nemčija je z zmago proti Ferskim otokom (3:0) naredila nov velik korak proti uvrstitvi na SP 2014. Varovanci Joachima Lowa imajo zdaj pet točk prednosti pred drugouvrščeno Švedsko.

Prvi se je med strelce vpisal Per Mertesacker, ki je zadel nekaj trenutkov po vratnici Miroslava Kloseja. Nemci so še naprej ustvarjali priložnosti in s kreativno igro spravljali v obup domače nogometaše. V 74. minuti je zadel novopečeni Arsenalovec Mesut Özil, končnih 3:0 pa je z bele točke postavil Thomas Müller.

Angleži so si z remijem (0:0) proti Ukrajini zagotovili obstanek na prvem mestu skupine H. Nobena izmed ekip ni uspela izkoristiti maloštevilnih priložnosti, čeprav so Ukrajinci večji del tekme izgledali kot bolj nevaren nasprotnik. Najlepšo priložnost je imel na voljo Frank Lampard, ki je odigral 100. tekmo v reprezentančnem dresu, vendar njegov strel z glavo ni našel poti v mrežo.