64 ogledov

Boleč udarec za Iličića, Palermo trepeta

Josip Iličić Empoli Fiorentina EPA
Nedeljski spored Serie A ni bil po godu slovenskih legionarjev na Apeninskem polotoku.

Nedeljsko dogajanje v Serie A sta odprla Empoli in Fiorentina. Toskanski derbi so dobili domačini (2:0) in moštvu Josipa Iličića (igral je do 82. minute) zadali boleč poraz. Firenčani so bili proti lokalnim rivalom namreč neporaženi od leta 1997.

Jasmin Kurtić je z Atalanto gostoval pri Torinu in vpisal poraz (2:1). Slovenski reprezentant je igral do 69. minute, neuspeh pa njegovemu moštvu ni pretirano škodoval v boju za obstanek.

Palermo, pri katerem je Siniša Anđelković igral vso tekmo, Aljaž Struna pa je sedel na klopi, je doma gladko izgubil proti Laziu (0:3). Siciljanci so še naprej na mestih, ki ob koncu sezone prinašajo obstanek.

Napoli se je z zmago nad zadnjeuvrščeno Verono (3:0) utrdil na drugem mestu, a ima za vodilnim Juventusom še vedno šest točk zaostanka. Sampdoria je s slavjem proti Udineseju (2:0) storila pomemben korak h ohranitvi prvoligaškega statusa.