31 ogledov

Juve beži, dve asistenci Birse

Gonzalo Higuain Juventus EPA
V okviru italijanskega prvenstva so v nedeljo odigrali sedem tekem 24. kola.

Vodilni Juventus je gostoval pri Cagliariju in brez večjih težav prišel do novih treh točk (0:2). Oba gola za "staro damo" je zabil Gonzalo Higuaín.

AS Roma je ostala prva zasledovalka Torinčanov z zmago pri Crotoneju (0:2), pri katerem je Andrej Kotnik sedel na klopi za rezerviste.

Na San Siru je Inter pričakovano ugnal Empoli (2:0) in ostaja v igri za Ligo prvakov. Samir Handanović je vso tekmo branil domača vrata, Miha Zajc je za Toskance vstopil s klopi v 76. minuti.

Slavje Chieva in Atalante

Veronski Chievo, pri katerem Boštjan Cesar ni igral zaradi kartonov, je zmagal pri Sassuolu (1:3). Vse tri zadetke "letečih osličkov" je zabil Roberto Inglese, pri prvem in tretjem mu je z natančnim predložkom asistiral Valter Birsa. Slednji je igral do 73. minute.

Palermo še naprej živi v coni izpada, tokrat je doma klonil proti Atalanti (1:3). Pri Siciljancih je Siniša Anđelković grel klop, Jasmin Kurtić je za moštvo iz Bergama, ki mu gre letos odlično, igral do 70. minute.

Največ golov so videli navijači Torina, njihovi ljubljenci so odpravili zadnjeuvrščeno Pescaro (5:3), zanimivo pa je bilo tudi v Genovi, kjer je Sampdoria ugnala Bologno (3:1).