2029 ogledov

Kakšen padec! In sodnik je temu nasedel

simuliranje youtube
In oskarja dobi ...

Najmočnejša nogometna liga v Čilu ima igralce in 'igralca'. Pravega oskarja si je namreč minuli teden prislužil napadalec Jean Meneses, ki je na dvoboju med kluboma Universidad de Concepcion in Colo Colo poskrbel za zmago svoje ekipe. Tri točke je sebi in soigralcem priigral s teatralnim padcem v kazenskem prostoru.

Gostje so na tekmi sicer povedli ob koncu prvega polčasa, prednost pa zadržali do 79. minute, ko je Universidad de Concepcion izenačil. Nato pa je Meneses poskrbel za dokončni preobrat. Ta je kot pokošen padel v šestnajstercu gostov, sodnik pa je dosodil enajstmetrovko, ki so jo domači izkoristili za končnih 2:1.

Meneses poteze ni obžaloval, po koncu dvoboja je izjavil: "Včasih je treba izkoristiti prednost, ki jo imamo napadalci. Branilci se nas v kazenskem prostoru ne smejo dotakniti."

Po videnem sodeč za enajstmetrovko včasih dotik ni niti potreben.