441 ogledov

Katastrofa Cityja, kiks tudi Chelseaja

Manchester City, Crystal Palace
Velik spodrsljaj si je pred domačimi gledalci privoščil Manchester City.

Prvak Manchester City si je pred božičem pridelal štiri točke zaostanka za Liverpoolom. Rdeči so že v petek premagali Wolverhampton, sinjemodri pa so doživeli sila nepričakovan in neprijeten poraz pred domačimi gledalci. S 3:2 je zasedbo Pepa Guardiole premagal Crystal Palace.

Dvoboj se je sicer začel po zapisanem scenariju. Manchester City je prevladoval, imel veliko premoč v posesti žoge in si ustvarjal priložnosti, eno izmed njih pa je v 27. minuti izkoristil İlkay Gündoğan. Nemec je pobegnil svojemu čuvaju in v šestnajstercu gostov neovirano skočil ter zadel z glavo po natančni podaji Fabiana Delpha. Vse je kazalo, da se bodo gostitelji sprehodili do nove zmage.

A že do polčasa je sledil popolen preobrat. Jeffrey Schlupp je v 33. minuti sprejel okroglo usnje na robu kazenskega prostora, se za trenutek otresel čuvaja, stekel v kazenski prostor domačih in z leve pomeril v dolgi kot ter ga tudi zadel za 1:1. Gostujoči navijači se še niso imirili, ko jih je znova razveselil Andros Townsend le dve minuti kasneje. Domači nogometaši so bili neodločni, žogo pa so le izbili na kakšnih 25 metrov od gola, a jo je tam z volejem pričakal nekdanji angleški reprezentant, njegov projektil pa je razparal zgornji kot Edersonovih vrat.

V drugem polčasu so vsi pričakovali silovit pritisk domačih, a so si jo ti zagodli že v uvodnih minutah drugega dela. Gostje so najprej zatresli vratnico, v nadaljevanju akcije pa je Kyle Walker zakrivil enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je natančno izvedel Luka Milivojević. Londončani so se kasneje uspešno branili, poraz domačih je ob koncu tekme nekoliko 'polepšal' rezervist Kevin De Bruyne.

Od klubov pri vrhu lestvice se je na domači zelenici spotaknil tudi Chelsea. Tega je na Stamford Bridgu z zadetkom v 51. minuti potopil napadalec Leicester Cityja Jamie Vardy. Pretirano lahkega dela ni imel niti Arsenal, ki se mu je Burnley dobro zoperstavil, a naposled le klonil z 1:3. Dva zadetka za topničarje je dosegel prvi strelec lige Pierre-Emerick Aubameyang.

Manchester United je zgodbo po Joseju Mourinhu začel pisati z zmago. Izbranci novega trenerja Oleja Gunnarja Solskjæra so bili prepričljivi na gostovanju v Walesu, kjer so s kar 5:1 odpravili Cardiff City.