49 ogledov

Kek nič več nepremagan

matjaž kek EPA
Slovenski trener Matjaž Kek je na derbiju hrvaškega prvenstva med Rijeko in Dinamom doživel prvi poraz v letošnji sezoni. Zagrebčani so slavili z izidom 3:0 (0:0).

Zoran Mamić je uresničil svojo namero in na derbiju 1. HNL dokazal, da zagrebški Dinamo ostaja prvo ime hrvaškega prvenstva.

Dinamo je domačem Maksimirju, kjer varovanci Matjaža Keka tudi tokrat niso dosegli zadetka, zmagal s tremi goli razlike in prednost v točkovanju prvenstva povečal na pet točk.

Nekdanji slovenski selektor je pred tekmo poudaril, da je Dinamo velik favorit, a se je kljub temu nadejal dobrega rezultata, ki tokrat ni bil dosegljiv.

Za domače so v drugem delu tekme - prvi polčas se je končal brez golov - zadeli El Arbi Hilal Soudani v 64. oziroma 92. minuti, tretji zadetek za zmago aktualnega hrvaškega prvaka pa je prispeval Leonardo German Sigali.

Od slovenskih nogometašev, ki si služijo kruh v Kekovi ekipi, je priložnosti dobil le Roman Bezjak, pri Dinamu pa je polnih 90 minut odigral Petar Stojanović.

Rijeka je zabeležila prvi poraz na 23. tekmah. Pred tem je imela na računu 12 zmag in 10 remijev.