11521 ogledov

Klopp vpil v obraz sodniku, kar je sledilo, si bo zapomnil za vedno

Epa
Trener Liverpoola se je poškodoval med proslavljanjem zmagovitega zadetka nad Tottenhamom.

Liverpool je z zadetkom Dioga Jote v 94. minuti srečanja tesno ugnal Tottenham (4:3) na tekmi 34. kroga angleške Premier League. Zadetka se je ob robu zelenice divje veselil domači strateg Jürgen Klopp in pri tem staknil poškodbo stegenske mišice.

Redsi bi v zadnjem obračunu nedeljskega ligaškega programa na Anfieldu skoraj zapravili dobljeno tekmo, na kateri so v samo 15 minutah povedli s tremi zadetki. Domače je v tretji minuti v vodstvo popeljal Curtis Jones, dve minuti zatem je prednost povišal Luis Diaz, nato je bil z bele točke natančen še Mohamed Salah

Mohamed Salah | Avtor: Epa Epa

Povratek londonskega moštva se je začel z golom Haryja Kanea, ki je še pred odmorom (40. minuta) znižal na 1:3. V 77. minuti se je med strelce vpisal Heung-min Son, v tretji minuti sodnikovega dodatka pa je izenačil Richarlison.

Toda drame s tem še ni bilo konec, le minuto kasneje je tri točke Liverpoopu priigral Diogo Jota. Redsi so po zaslugi tega zadetka skočili na peto mesto prvenstvene lestvice.

Kloppu se je po odločilnem golu varovanca povsem odpeljalo, stekel je vzdolž bočne črte in med proslavljanjem vpil v obraz četrtemu sodniku Johnu Brooksu. Že trenutek kasneje se je 55-letnik prijel za stegensko mišico in odšepal nazaj proti svoji klopi.

| Avtor: Print Screen Print Screen

"Nisem prepričan, ali gre za stegensko mišico ali aduktor. To je kazen za grdo vedenje. V tistem hipu me je izdala mišica ali karkoli že. Nekaj časa me bo bolelo. Razen tega je z mano vse v redu," je povedal trener Liverpoola.

Klopp je bil zaradi neprimernega slavja oziroma agresivnega vedenja kaznovan z rumenim kartonom. Povod za tako burno reakcijo je bil nedosojen prekršek nad Mohamedom Salahom pred zadetkom Richarlisona, s katerim bi se Spursi skoraj dokopali do točke.