Zaradi absurdne in astronomsko visoke kazni s strani lastnega kluba so se trije nogometaši CM Celja obrnili na SPINS. Ta je potezo kluba označil za tipičen primer 'mobbinga'.
|
Vsi igralci so včeraj namreč dobili plače, le omenjena trojica je ostala brez, pravzaprav je brez plačila že od lanskega novembra. Dejan Stefanović
|
|
"Absurdno je, da jih klub kaznuje na podlagi sklepa, ki sploh še ni pravnomočen. Vsi igralci so včeraj namreč dobili plače, le omenjena trojica je ostala brez, pravzaprav je brez plačila že od lanskega novembra. Igralci niso sklepa še niti prejeli, pa so jih že kaznovali, in to za nazaj! To je nesprejemljivo," je dejal Stefanović in dodal, da je predsednik kluba Marjan Vengust v ponedeljek opravil sestanek z nogometaši MIK CM Celja in napovedal, da bo zaradi recesije vsem igralcem zmanjšal plače za 40 odstotkov. Glede na to, da ni predstavil nobenih konkretnih razlogov ali morebitnega sanacijskega programa, prav tako pa ni ponudil celostne rešitve, po mnenju sindikata recesija nikakor ne more biti razlog za takšno znižanje plač.