16 ogledov

Ko ni Novakovića, trese Podolski

Lukas Podolski Köln EPA
Branilka naslova Borussia Dortmund se po neprepričljivem začetku sezone vrača v lov za drugo zaporedno krono. Za zmago na derbiju pri Werderju Bremnu sta zabila Hrvat Ivan Perišić in Nemec Patrick Owomoyela (2:0). Vodilni Bayern München večnim rivalom ni ostal dolžan in že v prvih 13 minutah napolnil mrežo Herthe (4:0). Lukas Podolski je Kölnu ob odsotnosti Milivoja Novakovića z dvema zadetkom prinesel zmago proti Hannovru (2:0).

Köln je po reprezentančnem premoru v 9. kolu Bundeslige prišel do zmage proti Hannovru. Kozlički so pred svojimi gledalci slavili z 2:0. Oba zadetka sta delo Lukasega Podolskega, ki se je kljub odsotnosti poškodovanega partnerja v napadu Milivoja Nokvakovića na zelenici znašel več kot odlično. Nemški reprezentant je prvič zadel v 24. minuti, končni izid pa je postavil štiri minute pred koncem rednega dela. Mišo Brečko je začel v prvi postavi Kölna in na igrišču ostal do 47. minute.

Bayern v 13 minutah pokopal Herto

Že po 13 minutah igre so nogometaši Herthe Berlin na Allianz Areni pogledovali proti semaforju in si želeli, da bi sodnik že odpiskal konec tekme. Bayern München je z goli Maria Gómeza, Francka Ribéryja in Bastiana Schweinsteigerja namreč že vodil s 3:0, Berlinčani pa so imeli srečo, da varovance Juppa Heynckesa med tednom čaka nova preizkušnja v Ligi prvakov, tako da so Bavarci s "pol plina" do konca tekme zabili le še en gol, pod katerega se je iz enajstih metrov še desetič v sezoni podpisal Gómez. Bayern, ki so mu nasprotniki v letošnji sezoni zabili vsega en gol, zdaj vodi s petimi točkami prednosti pred Borussio Mönchengladbach.

Dortmund čez Werder za hrbet Bayerna

Vse bi lahko bilo tako drugače, če bi strel Lukasa Schmitza v 66. minuti končal za hrbtom vratarja Romana Weidenfellerja. Takrat je Borussia Dortmund sicer vodila z 1:0, a že igrala brez izključenega Ivana Perišića, Schmitzov strel pa se je od branilca gostov odbil v Weidenfellerjevo prečko, toda končal na napačni strani golove črte. Rudarji so že v enem naslednjih napadov odločili zmagovalca, ko je Mats Hummels v kazenskem prostoru (s škarjicami!) našel samega Patricka Owomoyelo, nekdanji nogometaš Werderja pa je povratek v prvo postavo po dolgotrajni poškodbi kronal z velikim zadetkom. To je tretja zaporedna zmaga za branilce naslova, ki se več kot očitno vračajo v igro.

Pri Kölnu je pred nedeljsko tekmo proti Hannovru vprašljiv slovenski reprezentant Milivoje Novaković, ki si še vedno ni opomogel po poškodbi, zaradi katere je izpustil zadnjo kvalifikacijsko tekmo proti Srbiji.

Nemška liga, 9. kolo:

Werder Bremen : Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Perišić (42), Owomoyela (71)
RK: Perišić (48/Dortmund)

Bayern München : Hertha BSC 4:0 (3:0)
Gómez (5, 69/11-m), Ribéry (7), Schweinsteiger (13)

Mainz : Augsburg 0:1 (0:0)
Callsen-Bracker (88/11-m)

Borussia Mönchengladbach : Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)
Reus (65), Herrmann (72); Reinartz (21), Schürrle (87)
RK: Castro (68/Leverkusen)

Stuttgart : Hoffenheim 2:0 (0:0)
Okazaki (48), Pogrebnjak (77/11-m)

Wolfsburg : Nürnberg 2:1 (1:0)
Mandžukić (25), Lakić (83/11-m); Eigler (70)

Schalke : Kaiserslautern 1:2 (0:1)
Huntelaar (63/11-m); Tiffert (30/11-m), Kouemaha (72)
RK: Fährmann (28/Schalke); Rodnei (61/Kaiserslautern)

Freiburg : Hamburger SV 1:2 (0:1)
Cisse (47); Son (12), Iličević (73)

1. FC Köln : Hannover 2:0 (1:0)
Podolski (24, 86)
Mišo Brečko je igral do 47. minute, Milivoja Novakovića (oba Köln) pa ni bilo v ekipi.