21 ogledov

Kolaps Fiorentine, dva Slovenca naprej

Fiorentina Borussia Mönchengladbach EPA
V drugem najmočnejšem evropskem nogometnem tekmovanju so znani vsi udeleženci osmine finala.

V četrtek sta si napredovanje zagotovili dve ekipi s slovenskim pridihom. Rostov, za katerega je Miha Mevlja igral vso tekmo, je na povratni tekmi s praško Sparto remiziral (1:1) in tako zlahka ubranil visoko prednost 4:0 s prve tekme.

København, za katerega Benjamin Verbič ni igral zaradi poškodbe, je doma prav tako remiziral (0:0) in napredoval, saj je na prvi tekmi v gosteh ugnal bolgarski Ludogorec z 1:2.

Mönchengladbach do preobrata

Svoje evropsko popotovanje je končala Fiorentina. Čeprav je na prvi tekmi v gosteh ugnala Borussio Mönchengladbach z 0:1, doma pa vodila že z 2:0, so Nemci že po uri igre v Firencah spreobrnili izid (2:4) in vodstvo zadržali do konca.

Josip Iličić je v igro vstopil po četrtem zadetku gostov v 63. minuti in nato zadel prečko, skupaj s soigralci pa se ni uspel rešiti iz izgubljenega položaja.

Anderlecht šokiral Zenit

Pirejski Olympiacos si je z zmago v gosteh pri Osmanlısporu zagotovil osmino finala, nikozijski APOEL je presenetljivo izločil bilbajski Athletic. AS Roma je doma zlahka zadržala visoko prednost proti Villarrealu, Beşiktaş je še drugič ugnal Hapoel iz Be'er Sheve.

Anderlecht je z zadetkom v 90. minuti izločil ruski Zenit, Genk je z domačo zmago izločil romunsko Astro. Lyon je tudi na povratni tekmi napolnil mrežo AZ Alkmaarja, belgijski Gent je iz Evrope potisnil londonski Tottenham, amsterdamski Ajax pa je bil boljši od varšavske Legie.

Po rednem delu ni bilo razpleta le v Harkovu, kjer je Šahtar Doneck branil prednost 0:1 s prve tekme proti Celti. Španci so z enajstmetrovko v 90. minuti izsilili podaljšek, nato pa v dodatnih minutah prišli do odločilnega gola.