29 ogledov

Köln se znova spogleduje z izpadom

1/25
Köln je v 20. kolu Bundeslige doživel boleč poraz proti St. Pauliju, ki jih je znova pahnil na mesta, ki vodijo v drugo ligo.Vodilna Borussia (D) zanesljiva na gostovanju pri Wolfsburgu.

Po nekaj boljših rezultatih je Köln v 20. kolu znova razočaral svoje številne navijače. Kozlički so klonili proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek v Bundesligi. St. Pauli je bil na domačem igrišču boljši s 3:0, potem ko je že v prvem polčasu v razmaku šestih minut zadel Charles Takyi, v drugem polčasu pa je zmago s strelom iz najstrožje kazni potrdil Florian Bruns. Köln je po novem porazu padel na 16. mesto na lestvici, ki po koncu sezone prinaša izpad. Od prve do zadnje minute je bil na igrišču Milivoje Novaković, Mišo Brečko pa je očitno že prebolel prašičjo gripo, saj je v igro vstopil v 47. minuti.

Na vrhu je še vedno suverena Borussia (D). Moštvo Juegena Kloppa je gostovalo pri Wolfsburgu in prišlo do zmage s 3:0. S tem so prednost na vrhu lestvice znova povišali na 11 točk. Nove zmage se je veselil tudi veliki Bayern München. Bavarci so po zaostanku z 0:1 na koncu le premagali Werder Bremen (3:1).

Derbi med drugo in tretjeuvrščenim moštvom nemške Bundeslige je pripadel domačemu Bayerju, pri katerem je tokrat prvič po poškodbi celotno tekmo odigral Michael Ballack. Za zmago lekarnarjev sta poskrbela Arturo Vidal in Simon Rolfes. Varovanci Juppa Heynecksa so se z 11. letošnjo zmago še utrdili na drugem mestu (39 točk), kjer bodo ostali tudi po koncu 20. kola.

Werder : Bayern München 1:3 (0:0)
Mertesacker (47); Robben (65), Mertesacker (76(ag), Klose (86)

Takyi (30,36), Bruns (76/11-m)
Milivoje Novaković je igral celotno tekmo, Mišo Brečko (oba Köln) je igral od 47. minute.

Kaiserslautern : Mainz 0:1 (0:1)