6 ogledov

Konec čakanja, Lille prvak po 57 letih!

Slavje Gervinha (na vrhu) in strelca drugega gola Mousse Sowa v Parizu. (Foto: R Žurnal24 main
Z remijem pri PSG so nogometaši Lilla postali francoski prvaki (2:2). Valter Birsa je za Auxerre na svoji zadnji domači tekmi za klub odigral nekaj več kot 60 minut, poslovil pa se je s porazom.
Lens in Arles-Avignon sta že izpadla v drugo ligo, tretji poraženec sezone pa še ni znan: 18. tudi po sobotnih tekmah ostaja Monaco, saj so vsi neposredni kandidati za izpad na njegovo žalost zmagali. Evian je prvi, ki prihaja iz druge v prvo ligo. Še lani so igrali v tretji ligi in še nikdar v prvi. Blizu napredovanja je tudi Dijon.

AC Milan je italijanski nogometni prvak za sezono 2010/2011, Barcelona španska, Manchester United angleški, Borussia Dortmund nemška, Ajax pa nizozemski. Od največjih evropskih nacionalnih lig smo v soboto dobili še francoskega prvaka, ki je tretjič v zgodovini kluba in prvič po kar 57 letih postal Lille. Nekdanji klub Milenka Ačimoviča je prišel do potrebne točke pri gostovanju na Parku princev pri PSG. Na koncu se je izkazalo, da rdeči niso potrebovali niti tega, saj so branilci naslova Marseille svojo klavrno sezono končali z domačim remijem proti Valenciennesu (2:2).

Lille je v Parizu povedel že v peti minuti, ko je za zgodnje vodstvo zabil Ludovic Obraniak. PSG je izenačil tik pred polčasom prek Guillauma Hoaraua, temnopolti napadalec pa je že v prvi minuti nadaljevanja dobil drugi rumeni karton in moral z igrišča. Ko je iz neposredne bližine za novo vodstvo zadel prvi strelec gostov Moussa Sow je bilo vsega navidez že konec, a je Mathieu Bodmer z izvrstnim strelom pod prečko pripravil napeto končnico, kjer pa Parižani niso resneje ogrozili vrat Lilla.