108 ogledov

Konec za Šporarja, oba Dinama v osmino finala

andraž šporar Epa
Znani so vsi udeleženci osmine finala nogometne evropske lige.

Med najboljših šestnajst sta se prebila tudi zagrebški Dinamo Petra Stojanovića in kijevski Dinamo Benjamina Verbiča. Neuspešna je bila Braga Andraža Šporarja. Žreb parov osmine finala bo v petek.

Zagrebški Dinamo si je brez Stojanovićeve pomoči, Slovenec je obsedel na klopi za rezerve, si je na prvi tekmi v gosteh priigral dobro izhodišče z zmago s 3:2 proti Kransodarju, na povratnem obračunu pa ruskega tekmeca odpravil z 1:0. Mislav Oršić je v 31. minuti poskrbel za edini gol na tekmi.

Roma je izločila Brago Andraža Šporarja. Potem ko je prvo tekmo dobila z 2:0 v gosteh, je danes slavila s 3:1. Edin Džeko je Rimljane že v 24. minuti povedel v vodstvo, Carles Perez pa je podvojil prednost v 75. minuti. Malce pred tem je najstrožjo kazen za Romo zapravil Lorenzo Pellegrini. V 88. minuti je Bryan Cristante z avtogolom nekoliko zmanjšal zaostanek Brage, za katero je Šporar igral do 60. minute. A že v sodniškem dodatku je Borja Mayoral spet Romi prinesel večjo prednost in zmago s 3:1.

Kijevski Dinamo je brez Verbiča doma igral 1:1 proti Bruggeu, tokrat pa zmagal v gosteh z 1:0, zadel je Vitalij Bujalskij v 83. minuti.

Presenečenje je pripravila praška Slavia, ki je izločila Leicester, na prvi tekmi je igrala 0:0, danes pa v gosteh zmagala z 2:0. Uspešnejši je bil angleški velikan Manchester United, ki je izločil Real Sociedad, povratna tekma se je končala sicer z 0:0, a so Otočani prvo dobili s 4:0. Napredoval je tudi Milan, in sicer po dveh neodločenih izidih proti Crveni zvezdi. V gosteh je igral 2:2, danes pa 1:1.

V osmino finala se je prebil tudi Molde, ki je na povratni tekmi v gosteh premagal Hoffenheim z 2:0 (skupaj 5:3). Arsenal je imel precej dela z Benfico, doma jo je - po prvi tekmi, ki se je končala 1:1 - ugnal s 3:2, zmagoviti zadetek je v 87. minuti dosegel Pierre-Emerick Aubameyang, ki je sicer pred tem še enkrat zadel.

Glasgow Rangers so zanesljivo izločili Antwerpen, po zmagi na prvi tekmi s 4:3 so tokrat slavili s 5:2. Granada je ustavila evropsko pot Napoliju, na prvi tekmi ga je ugnala z 2:0, tokrat pa v gosteh izgubila z 1:2.

Šahtar Donjeck je izločil Maccabi Tel Aviv, potem ko je zmago z 2:0 v gosteh tokrat potrdil še z 1:0. Ajax je dvakrat z 2:1 premagal Lille, Villarreal pa je dobršen del posla proti Salzburgu opravil že na prvi tekmi v gosteh (2:0), doma pa je le še potrdil napredovanje (2:1).

Izpadla pa sta Bayer Leverkusen in PSV, prvi s skupnim izidom 3:6 proti Young Boys iz Berna, drugi pa s 4:5 proti Olympiakosu.

Že v sredo je napredoval Tottenham, ki je s skupnim izidom 8:1 odpravil Wolfsberger.