rene_krhin1_despot Žurnal24 main
Pred reprezentančnim zborom sta mrežo zatresla Valter Birsa in Zlatan Ljubijankić. Rene Krhin je po poškodbi gležnja le dočakal svoj prvenec v dresu Bologne, zaigral je tudi Robi Koren.

Italija
Bologna
je z golom Marca di Vaia pred domačimi navijači slavila minimalno zmago nad Brescio z 1:0, za slovenske ljubitelje nogometa pa je pomembnejši podatek, da je občasni nogometni reprezentant Rene Krhin prvič zaigral po poškodbi gležnja.

Robi Koren se je po poškodbi vrnil v moštvo Hull Cityja, ki je proti Preston North Endu slavil z 2:0. Slovenski kapetan pa je prispeval podajo za prvi zadetek.

Nekdanji igralec Interja, s katerim si Bologna deli lastništvo nad mladim slovenskim nogometašem, je v igro vstopil v 74. minuti, po prvencu v dresu italijanskega prvoligaša pa dejal: "Po poškodbi in daljšem premoru je zelo pomembno, da sem igral 20 minut. Vsi igralci in kapetan Marco di Vaio se maksimalno podpirajo. Prvenec pred domačimi navijači, na domačem stadionu, je bil zelo lep. Zmaga je pomembna in nam vliva upanje za naprej. Upam, da bom za naslednjo tekmo proti Napoliju še bolje pripravljen." Bologna je po 12. kolih Serie A s 14 točkami in le tremi zmagami šele na 15. mestu.

Samir Handanović
je z Udinesejem kar s 4:0 povozil Lecce, slovenska številka 1 pa je v 92. minuti obranila 11-metrovko. Palermo je s 3:1 premagal Catanio. Armin Bačinović je odigral dvoboj od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga, Josip Iličić pa je bil zamenjan v 90. minuti. Oba Slovenca sta požela pohvale v medijih. Chievo je brez zadetkov remiziral s Sampdorio. Bojan Jokić je odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa ni dobil priložnosti.

Francija
Auxerre je proti Rennesu dosegel še tretjo zmago na zadnjih štirih tekmah, svoj delež pa je dodal Valter Birsa, ki je prispeval prvi zadetek za zmago z 2:1. Slovenski reprezentant je igral do 85. minute, s svojim tretjim ligaškim golom v sezoni pa je svoji ekipi pomagal pri skoku do osmega mesta na lestvici.

Nemčija
Milivoje Novaković in Mišo Brečko sta visoko (0:4) izgubila z neposrednim tekmecem na dnu lestvice Borussii (M). Brečko, ki je po srečanju spregovoril za zurnal24.si,  je na klop romal v 76. minuti, Novaković je odigral vse srečanje.

Belgija
Pred tekmo z Gruzijo je v dobri strelski formi tudi Zlatan Ljubijankić. Ljubljančan je dosegel edini gol svojega Genta v domačem porazu proti Anderlechtu z 1:2. Tako so gostje iz Bruslja Gent prehiteli na lestvici. Marko Šuler je odigral celotno tekmo, Matija Škarabot pa ni nastopil. Cercle Brugge je z 0:3 izgubil proti Genku, Dejan Kelhar je vso tekmo presedel na klopi.

Nizozemska
Vitesse Daliborja Stevanovića je s 5:1 premagal Venlo. Dado je bil zamenjan v sodniškem podaljšku. Tima Matavž je z Groningenom z 0:3 klonil pred Heraclesom, Primorec je bil na igrišču ves čas. Nec in Ado sta igrala 1:1, Aleksander Radosavljević je bil na travniku vso tekmo.

Avstrija
Dunajska Austria je gostila Kapfengerg in slavila s 5:1, Matej Mavrič Rožič je za goste odigral vso tekmo. Miran Burgič je za Wacker tekmo z Laskom (0:0) začel v prvi postavi, a ga je trener zamenjal v 61. minuti. Wiener Neustadt je z 0:2 klonil pri Riedu, Sašo Fornezzi je branil vso tekmo.

Portugalska
Nacional je igral 0:0 z Maritimom, Dejan Školnik je bil v začetni enajsterici, Nejc Pečnik pa je sedel na klopi.

Poljska
Ruch je z 1:0 premagal Lech, Andrej Komac je v igro vstopil v 56. minuti. Wisla je kar s 4:0 odpravila Legio iz Varšave, Andraž Kirm je bil na igrišču vseh 90 minut.

Samir Handanović je z Udinesejem kar s 4:0 povozil Lecce, slovenska številka 1 pa je v 92. minuti obranila 11-metrovko. Palermo je s 3.1 premagal Catanio. Armin Bačinović je odigral dvoboj od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga, Josip Iličić pa je bil zamenjan v 90. minuti. Chievo je brez zadetkov remiziral s Sampdorio. Bojan Jokić je odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa ni dobil priložnosti.

Francija

Nemčija
Milivoje Novaković in Mišo Brečko sta visoko (0:4) izgubila z neposrednim tekmecem na dnu lestvice Borussia (M). Brečko je na klop romal v 76. minuti, Novaković je odigral vse srečanje.

Belgija
Pred tekmo z Gruzijo je v dobri strelski formi tudi Zlatan Ljubijankić. Ljubljančan je dosegel edini gol svojega Genta v domačem porazu proti Anderlechtu z 1:2. Tako so gostje iz Bruslja Gent prehiteli na lestvici. Marko Šuler je odigral celotno tekmo, Matija Škarabot pa ni nastopil. Cercle Brugge je z 0:3 izgubil proti genku, Dejan Kelhar je vso tekmo presedel na klopi.

Nizozemska
Vitesse Daliborja Stevanovića je s 5.1 premagal Venlo. Tima Matavž je z Groningenom z 0:3 klonil pred Heraclesom, Primorec je bil na igrišču ves čas. Nec in Ado sta igrala 1:1, Aleksander Radosavljevič je bil na travniku ves čas.

Avstrija
Dunajska Austria je gostila Kapfengerg in slavila s 5:1, Matej Mavrič Rožič je za goste odigral vso tekmo. Miran Burgič je za Wacker tekmo z Laskom (0:0) začel v prvi postavi, a ga je trener zamenjal v 61. minuti. Wiener neustadt je z 0:2 klonil pri Riedu, Sašo Fornezzi je branil vso tekmo.