Šport > Nogomet

Kovačevič iz Kopra na Škotsko

koper2_sps - main Žurnal24 main
Slovenski nogometni prvoligaš Koper je tudi uradno ostal brez branilca Mihaela Kovačeviča. Devetnajstletni nogometaš s švicarskim državljanstvom za tri leta odhaja na Škotsko.

Slovenski nogometni prvoligaš Koper je v petek tudi uradno ostal brez branilca Mihaela Kovačeviča. Devetnajstletni nogometaš, ki ima švicarsko državljanstvo, je namreč podpisal triletno pogodbo s škotskim prvoligašem Dundee Unitedom. Kovačevič je v klubu preživel zadnjih nekaj tednov in očitno zadovoljil zahteve trenerja Craiga Leveina. "Mihael prihaja z zelo dobrimi priporočili. Navdušil me je. Čeprav srednji branilec trenutno ni naša prioriteta, pa menim, da je to priložnost, ki je ne smemo izpustiti. Zato sem zelo zadovoljen, da je podpisal pogodbo. Star je šele devetnajst let in bo še napredoval. Če pa bo še naprej tako dobro igral, potem bo verjetno že v tej sezoni v prvi ekipi," je za klubsko spletno stran dejal Levein.

Dundee United je po 22 krogih elitne škotske lige na med dvanajstimi ekipami petem mestu. Sicer pa na Škotskem že nastopa en slovenski nogometaš – član drugoligaša Dundeeja FC je nekdanji napadalec Hita Gorice Jani Šturm.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.