24 ogledov

Angleži z glavo dobili bitko za Britanijo

Anglija Škotska kvalifikacije za SP 2018 EPA
V petek je bilo poleg srečanja Slovenije na Malti odigranih še devet tekem v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Rusiji.

V "slovenski" skupini F so varovanci Srečka Katanca po zmagi na Malti (0:1) ostali na drugem mestu, vrh pa še naprej zasedajo Angleži. Slednji so na Wembleyu težje kot kaže končni izid ugnali Škote (3:0).

Škotska je začela bolj pogumno, a udarnega zaključka ni zmogla. Kazen je sledila v 24. minuti, ko je po predložku Kyla Walkerja z glavo zadel Daniel Sturridge. Do polčasa so imeli gostje dve izjemni priložnosti prek Granta Hanleya in Leigha Griffithsa, prvi je bil nenatančen, drugi pa preveč sebičen.

Drugi polčas se je začel s še eno veliko priložnostjo Škotov, James Forrest pa je žogo poslal mimo vrat. Angleži so nato hitro rešili tekmo: v 51. minuti je po podaji Dannyja Rosa z glavo zadel Adam Lallana, po uri igre in kotu Wayna Rooneya pa še (tudi on z glavo) Gary Cahill.

Slovaška je doma brez težav premagala Litvo (4:0) in se povzpela na tretje mesto. Že v prvem polčasu so za domačine zabili Adam Nemec, Juraj Kucka in Martin Škrtel, tik pred koncem tekme pa še Marek Hamšik.

Preobrat Francozov

V skupini A je bil v petek na sporedu le derbi med Francijo in Švedsko. Po prvem polčasu ni bilo golov, v nadaljevanju pa so Skandinavci povedli z golom Emila Forsberga

Sledil je hiter preobrat domačinov v režiji Paula Pogbaja in Dmitrija Payeta za pomembne tri točke evropskih podprvakov.

Osmica Nemcev

V skupini C je Nemčija napolnila mrežo San Marina (0:8). Tri gole je zabil maldi Serge Gnabry. Prepričljiva je bila tudi Severna Irska, doma je razbila Azerbajdžan (4:0).

Najbolj napeto je bilo na Češkem, kjer so domačini odpravili Norveško (2:1). Čehi so povedli v 11. minuti z golom Michala Krmenčíka, podvojili prednost v 47. minuti z zadetkom Jaromíra Zmrhala, končni izid je v zaključku tekme postavil Joshua King.

Polom Črnogorcev

V skupini E je Poljska slavila na gostovanju v Romuniji (0:3) in se utrdila na vrhu, dva gola je zabil Robert Lewandowski. Danci so imeli nekaj težav s Kazahstanom, a na koncu visoko zmagali (4:1).

Največji osmoljenci dneva so postali Črnogorci. V Armeniji so po prvem polčasu vodili z 0:2, v drugem pa povsem popustili, doživeli poraz (3:2) in padli na drugo mesto lestvice.