29 ogledov

Grozljiv padec Torresa zasenčil Oblakovo napako

Fernando Torres Deportivo Atletico EPA
V španskem prvenstvu so v četrtek odigrali dve tekmi 25. kola. Na stadionu Riazor se je zgodila zelo dramatična scena.

Madridski Atlético je gostoval pri Deportivu in po remiju (1:1) ostal na četrtem mestu, medtem ko so Galicijci tik nad cono izpada.

Srečanje med kluboma, ki sta po nagnjenju večine navijačev na povsem različnih ideoloških polih (kar botruje pogostim pretepom med "ultrasi"), so zaznamovali trije trenutki.

V 13. minuti si je Jan Oblak, ki se je pred kratkim vrnil v vrata Colchonerosov po poškodbi, privoščil neznačilno napako pri izbijanju, Florian Andone pa je to izkoristil z zadetkom.

V nadaljevanju tekme je imel Atlético več od igre in sredi drugega polčasa je z natančno odmerjenim strelom z razdalje za izenačenje zadel Antoine Griezmann.

V 85. minuti pa je mnogim na stadionu Riazor zastal dih. V skoku za žogo sta z glavama trčila Fernando Torres in domači vezist Álex Bergantiños, gostujoči napadalec je ob tem izgubil zavest in grdo padel na tla. Hitro so posredovali njegovi soigralci, nato pa je zdravniška služba Torresa, ki je prišel k sebi, uspela stabilizirati.

Kljub gorečemu rivalstvu med kluboma so ga z zelenice, ki jo je zapustil na nosilih, domači privrženci pospremili z aplavzom.

Sevilla ostaja blizu

Blizu vodilnima Barceloni in madridskemu Realu je z domačo zmago nad bilbajskim Athleticom ostala Sevilla (1:0). Andaluzijci imajo le dve točki manj od Kataloncev in eno manj od aktualnih evropskih prvakov.

Edini gol je padel že v 14. minuti. Takrat so Andaluzijci po začetnem naletu prišli do enajstmetrovke, ki jo je sicer zastreljal Stevan Jovetić, odbitek pa je v mrežo pospravil Vicente Iborra. V nadaljevanju sta imeli obe ekipi svoje priložnosti, mreži pa se nista več zatresli.