23 ogledov

Leon rešil Real, prva zmaga Birsovih

Real Madrid je v 94. minuti izvlekel remi 2:2 z AC Milanom. Auxerre Valterja Birse je za prvo zmago z 2:1 premagal Ajax. Poraz sta doživela Arsenal in Partizan. Bayern in Marseille sta si dala duška.

Že 37-letni Filippo Inzaghi je bil tik pred tem, da postane veliki junak sredinega večera v Ligi prvakov. Najboljši strelec Milana v evropskih pokalih vseh časov je z dvema goloma zaostanek proti Realu namreč spreobrnil v vodstvo, a so se gostje v sodnikovem dodatku vrnili in z veliko pomočjo domačega vratarja Christiana Abbiatija izvlekli točko.

Še je živ tudi Auxerre našega Valterja Birse, ki je doma premagal nizozemski Ajax z 2:1. Slovenski reprezentant je na igrišču prebil vseh 90 minut.
Pippo izničil Higuaina
Real je prvi polčas dobil z zadetkom Gonzala Higuaina, domači trener Massimiliano Allegri pa je v 60. minuti na igrišče poslal Inzaghija. Ta je izenačil osem minut pozneje, ko je izkoristil luknjo v Realovi obrambi in bil v svojem slogu ob pravem času na pravem mestu. Isti igralec je precej bolj kontroverzno povedel Milan v vodstvo v 78. minuti, ko je v prepovedanem položaju pričakal podajo Gennara Gattusa in še drugič ugnal Ikerja Casillasa. Angleški sodnik Howard Webb pa je zadetek priznal in kazalo je na zmago domačih, toda slavje je preprečil rezervist Pedro León, ki je ob nerodnem posredovanju Abbiatija poskrbel za remi.

Marseille pustošil v Žilini
Najvišja zmaga dneva je uspela nogometašem Marseilla, ki so na Slovaškem osramotili Žilino, sicer nekdanji klub našega Dareta Vršiča. Francozi so slavili s kar 7:0, Žilina je v štirih tekmah skupinskega dela Lige prvakov prejela kar 15 zadetkov.