23 ogledov

Leonardo debitiral z zmago

1/13
Nogometašem (in navijačem) Interja se očitno obetajo boljši časi. Na debiju novega trenerja Leonarda v 18. kolu Serie A so nerrazuri premagali Napoli. Palermo in Udinese do gladkih zmag.

Najbolj zaslužen za zmago domačih je bil tokrat Thiago Motta, ki je mrežo gostov iz Neaplja – ti ostajajo na tretjem mestu – zatresel dvakrat. Za Inter je zabil tudi argentinski nogometaš Esteban Cambiasso, tolažilni zadetek za goste pa je že v prvem polčasu zabil Michele Pazienza. Leonardo je tako na klopi Interja debitiral na najlepši možen način – z zmago.

Gladka zmaga Palerma
Palermo
, ki si letos želi priti na mesta, ki vodijo v Ligo prvakov - to je med novoletnim premorom potrdil tudi Josip Iličić - je svojo pot do najprestižnejšega nogometnega tekmovanja v letu 2011 začel odlično. Varovanci Delia Rossija, pri katerih sta Iličić in Armin Bačinović odigrala celotno tekmo (Kurtić je bil na klopi, Andjelkovića pa ni bilo v postavi), so z 2:0 ugnali Sampdorio. V 37. minuti tekme je mrežo gostov načel Fabrizio Miccoli, delo pa je v začetku drugega polčasa po lepi akciji zaključil Giulio Migliaccio. Usodo tokrat povsem nemočne Sampdorie je zapečatil Massimo Maccarone, ki je zabil po podaji Josipa Iličića. Ta je povlekel v hiter protinapad, našel samega Maccaroneja, ki mu ni bilo težko premagati vratarja Gianluca Curcija. Kljub visokemu vodstvu s 3:0 pa Kurtić v zadnjih minutah tekme ni dobil priložnosti za svoj debi.

Slovenski derbi odločen v prvem polčasu
Na ''slovenskem'' derbiju v sosednjem Vidmu se je na koncu veselil slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović. Udinese je z 2:0 odpravil Chievo, pri katerem sta tokrat dobila priložnost oba slovenska defenzivca: Bojan Jokić in Boštjan Cesar. Gostje niso bili dorasli konkurent Udineseju, pa čeprav so zadnjo uro tekme igrali z igralcem več, saj je bil na strani domačih v 34. minuti izključen Giampiero Pinzi.

Milan se je namučil
Nogometaši AC Milana, ki so novoletni premor preživeli na ''počitnicah'' v Dubaju, so se dolgo časa mučili z Cagliarijem, ob koncu dvoboja pa je zmago varovancem Massimiliana Allegrija pristreljal Rodney Strasser (1:0). Le kaj bo na to porekel Zlatan Ibrahimović?

Juve leto 2011 začel slabo
Juventusu
novoletni premor očitno ni koristil, saj jih je na prvi tekmi v letu 2011 premagala Parma, ki ji v letošnji sezoni ni šlo najbolje. Da je poraz še bolj boleč, je poskrbel kar Sebastian Giovinco, posojeni nogometaš Juventusa, ki je Stari dami zabil dvakrat. Svoje sta dodala še Hernan Crespo – zadel je iz 11-metrovke – in Raffaele Palladino. Tolažilni zadetek za domače je na olimpijskem stadionu dosegel Nicola Legrottaglie.

RK: Melo (17)
Felipe Melo je dobil rdeči karton, ker je v obraz brcnil Massima Pacija.

AS Roma : Catania 4:2 (1:2)
Borriello (5, 47), Vučinić (86, 90); Silvestre (29), Lopez (38)

Bologna : Fiorentina 1:1 (1:0)
Vaio (5), Santana (67)
Krhina (Bologna) ni bilo v postavi

Brescia : Cesena 1:2 (0:2)
Eder (50); Jimenez (33), Ceccarelli (41)

Palermo : Sampdoria 3:0 (1:0)
Miccoli (37), Migliaccio (50), Maccarone (79)
Iličić in Bačinović sta tekmo začela in igrala vseh 90 minut, Kurtić je bil na klopi, Andjelkovića ni bilo v ekipi (vsi Palermo)