771 ogledov

Milan osrečil pariške prince, Oblak nepremagan

Newcastle AC Milan Profimedia Milan je slavil v Newcastlu, a s tem zagotovil napredovanje Parižanom.
Končan je skupinski del elitne nogometne Lige prvakov.

V skupini F je Paris Saint-Germain iskal napredovanje na gostovanju pri Borussii Dortmund in ga dosegel z remijem (1:1). Slednja je povedla v 51. minuti z golom Karima Adeyemija, Parižani, ki so zapravili kar nekaj izjemnih priložnosti, pa so izenačili pet minut pozneje, ko je zadel Warren Zaire-Emery. Kylian Mbappe je v 76. minuti dosegel še en gol za PSG, a bil v nedovoljenem položaju.

Na drugi tekmi je Newcastle s porazom proti Milanu (1:2) ostal praznih rok in končal evropsko udejstvovanje. Joelinton je sicer Newcastle popeljal v vodstvo v 33. minuti. Milančani so izenačili v 59. minuti, zadel je Christian Pulisic, Samuel Chukwueze pa je v 84. minuti goste popeljal do zmage in tretjega mesta ter dodatnih tekem za osmino finala evropske lige.

Goliada v Portu

Porto Šahtar Doneck | Avtor: Epa Epa

V skupini H sta boj za drugo mesto in osmino finala bila Porto in Šahtar Doneck. V prvem polčasu je Wanderson Galeno z dvema goloma Portugalcem priigral vodstvo z 2:1, za 3:1 pa je podal Mehdiju Taremiju. Stephen Eustaqio je z avtogolom Ukrajincem dal nekaj upanja v 72. minuti, a sta ga hitro pokopala Pepe z zadetkom za 4:2 in Francisco Conceicao za 5:2. Eguinaldo je ob koncu le kozmetično popravil izid na končni izid (5:3).

Barcelona, ki si je že prej zagotovila napredovanje, je pri odpisanem Antwerpnu izgubila (3:2). Belgijci so do edine zmage v tekmovanju prišli v 92. minuti.

Oblak s prvega mesta

Antoine Griezmann Atletico Lazio | Avtor: Epa Epa

V skupini E je Atletico Madrid Jana Oblaka gostil Lazio, obe ekipi sta bili že pred tem med 16 najboljšimi. Dvoboj se je končal z v korist Špancev (2:0). Jan Oblak je pri madridski zasedbi branil celo tekmo, je pa Atletico povedel že v šesti minuti prek Antoina Griezmanna. Samuel Lino je v 51. minuti podvojil prednost Špancev.

Celtic je na drugi tekmi premagal Feyenoord (2:1), a vseeno ostal brez nadaljevanja v evropskih tekmovanjih.

Žreb v ponedeljek

V osmino finala so se uvrstili Bayern, Koebenhavn, Arsenal, PSV, Real Madrid, Napoli, Real Sociedad, Inter, Atletico, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, Leipzig, Barcelona, PSG in Porto.

Tretjeuvrščeni iz skupin bodo igrali v kvalifikacijah za osmino finala evropske lige. To so Feyenoord, Young Boys, Lens, Galatasaray, Braga, Benfica, Milan in Šahtar.

Žreb parov izločilnih bojev bo v ponedeljek.