2 ogledov

Lilije so padle v Vidmu

Gaetano D'Agostino je bil z dvema goloma junak zmage nad Fiorentino. Žurnal24 main
Udiense Samirja Handanovića je v nedeljo strl Fiorentino, v soboto pa sta se pomerila Juventus in Inter ter se razšla brez zmagovalca. AC Milan pa je doma s 5:1 nadigral Torino.
Fiorentina ni izkoristila priložnosti, da bi se zavihtela na 4. mesto, ki še vodi v Ligo prvakov. Ustavil jih je slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović. Udinese je bil v Vidmu od vijoličastih namreč boljši s 3:1. Domači so v vodstvo prešli že v 10. minuti in ga od takrat niso več izpustili iz rok. Tako so se črno-beli prebili na deseto mesto, Firenčani pa ostajajo peti. Z novo zmago se jim je močno približala tudi Roma, ki ob spodrsljajih največjih tekmecev tako še vedno upa na igranje v Ligi prvakov tudi v naslednji sezoni. Rimljani so doma s 3:2 strli Lecce, ki je po izgubljanju z 2:0 celo uspel izenačiti na 2:2. Njihove upe na točko pa je z zadeto enajstmetrovko uničil Francesco Totti. Na zadnji tekmi 32. kola je Torino gostoval pri Milanu. Gledalci so videli pravo poplavo zadetkov, na njihovo veselje pa jih je bilo večina v mreži gostov. Pri zmagi s 5:1 je ponovno blestel Pippo Inzaghi s hat-trickom.

Prvo tekmo kola med četrtouvrščeno Genoo in šestim Laziem je v 65. minuti odločil Mauro Zarate in hkrati poskrbel, da je Lazio prekinil štiri tekme trajujoč zmagovalni niz Genoe, ki kljub porazu zaenkrat ostaja na četrtem mestu lestvice italijanske Serie A. Sicer pa je bila vsa pozornost usmejena v derbi med vodilnima moštvoma lige. Drugouvrščeni Juventus je na domačem Stadio Olimpico gostili vodilni Inter, ki je na zadnjih šestih tekmah vknjižil štiri zmage in dva remija. Na drugi strani je stara dama v prejšnjem krogu pokleknila prav pred Genoo. Prek Balotellija so na začetku drugega polčasa povedli Interjevi nogometaši. Ko je vse kazalo na razočaranja navijačev črno-belih pa je za veselje poskrbel Grygera.