10 ogledov

Lille izkoristil spodrsljal Marseilla

Birsa je tokrat odigral vso tekmo. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Moussa Sow je s hat-trickom Lillu zagotovil visoko zmago nad Lorientom s 6:3. Lille po zaslugi spodrsljaja Marseilla v gosteh proti Nici (1:0), vodi na lestvici francoskega prvenstva.

Moussa Sow je s hat-trickom poskrbel za veselje domačih navijačev in zmago s 6.3 proti Lorientu. Sow je hkrati s 13 zadetki v 16 kolih najboljši strelec francoskega prvenstva. Lille je z zmago prehitel pred tem kolom vodilni Marseille, ki je v gosteh pri Nici vseskozi držal vajeti igre v svojih nogah, a jih je z edinim zadetkom tik ob koncu srečanja potopil Emerse Fae.

Auxerrju remi pri Lensu
Nogometaši Auxerrja so potrebovali gol Jeana-Pascala Mignota v 87. minuti tekme pri Lensu, s čimer so Valter Birsa in soigralci rešili težko prigarano točko. Birsa je v igro stopil v drugem polčasu. Ali ga je trener Jean Fernandez želel le spočiti pred pomembno tekmo v Ligi prvakov, ko bo Auxerre pri Realu Madridu reševal tretje mesto in prezimitev v Evropi, pa bomo še videli ...

Victor Montano je v drugem polčasu zadel iz enajstih metrov, kar je pomenilo zmago Rennesa nad Monacom, ki jih je izstrelila na vrh Ligue1 (1:0). Rennes ima zdaj 27 točk in vodi pred Marseillom. Slednji v nedeljo gostuje pri Nici.