22 ogledov

Lille se je kljub remiju vrnil na vrh

Lille in Lyon sta se razšla brez zmagovalca. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Lille je na zadnji tekmi 25. kola Ligue 1proti Lyonu iztržil "le" točko (1:1), a se kljub temu vrnil na prvo mesto. Auxerre je z Valterjem Birso gostoval pri Bordeauxu in doživel nov poraz (0:3).

Stade Rennes je samo za en dan skočil na prvo mesto francoske Ligue 1, potem ko so z 2:0 premagali Racing iz Lensa. Junak treh točk je Razak Boukari, ki je dosegel evrogol s kakšnih 25 metrov. Rennes, ki nima še niti enega naslova prvaka prve francoske lige, je po novi zmagi točkovno izenačen z vodilnim Lillom. Nekdanji klub Mileta Ačimovića je na zadnji tekmi 25. kola gostil Lyon in prišel do točke in se vrnil na vrh lestvice. Lille je sicer povedel v osmi minuti po zaslugi Sowa, toda Lyon se je hitro pobral in v 26. minuti izenačil prek Kima Källströma. Mreži se do konca obračuna nista več zatresli, tako da sta se morali moštvi zadovoljiti s točko.

Do novih treh točk sta prišla Marseille in PSG, ki dihata za ovratnik najboljšim. Aktualni prvaki so na gostovanju pri Nancyju po prvem polčasu sicer zaostajali z 0:1, toda v drugem polčasu je dvakrat zadel Andre Ayew in spreobrnil izid. Parižani so večino dela proti Toulousu opravili že v prvem polčasu, ko so zadeli dvakrat. Končni izid je v 62. minuti postavil Tabanou.