18 ogledov

Lyon skočil na vrh

Gomis Lyon Reuters
Lyon je dobil derbi 6. kola Ligue 1 proti Marseillu (2:0) in tudi prevzel vodstvo na lestvici. Do tega kola vodilni Montpellier je v gosteh remiziral z Brestom (2:2).

Veliki derbi 6. kola Ligue 1 se je končal po željah navijačev Lyona. Njihovi ljubljenci so na Gerlandu z zadetkom Gomisa in Bastosa v prvem polčasu z 2:0 ugnali Marseille in preskočili do tega kola vodilni Montpellier ter prevzeli vodstvo na lestvici. Marseille tako še naprej ostaja brez zmage v letošnji sezoni in je trenutno s 3 točkami prav na zadnjem mestu na lestvici.

Montpellier
je v 6. kolu na gostovanju pri Brestu po prvem polčasu vodil že z 2:0, potem ko je dvakrat zadel Olivier Giroud. V drugem polčasu so domači strnili vrste in uspeli priti do izenačanja. S tem so Montpellieru odvzeli dve pomembni točki v boju za sam vrh lestvice.