8 ogledov

Lyon vse boljši

Rennes in Saint-Etienne, vodilna kluba francoske Ligue 1, sta v 9. kolu skupaj osvojila le točko. Iz ozadja pa se počasi prebija Lyon, ki je s 3:1 odpravil Lille. Valter Birsa le na klopi.

Lyon je na krilih Lisandra Lopeza in tudi Yoanna Gourcuffa s 3:1 premagal Lille. Portugalski napadalec, ki se je v zadnjem času mučil s povratkom po poškodbi, je bil z dvemi zadetki prvi junak zmage francoskih rekorderjev po številu zaporednih naslovov. Lyon, ki je srečanje končal le z desetimi možmi na igrišču, saj je bil izključen Pied, se je z novimi tremi točkami prebil na 14. mesto. Za vodilnim Rennesom pa zaostaja ne preveč velikih osem točk.

Neperemagani Rennes je pred 9. kolom zagotovo računal na nove tri točke. Gostovanje pri skromnem Lensu pač ne sodi med najtežja v ligi. Toda predzadnje moštvo na lestvici se je predstavil v sila dobri luči in Rennesu vzelo dve točki. Igralci Lensa so bili tik pred zmago, a je vratar Rennesa Nicolas Douchez osem minut pred koncem Razaku Boukariju preprečil veselje. Še slabše od Rennesa se je odrezal druguvrščeni Saint-Etienne, ki je klonil na gostovanju pri Nici.

Auxerre
v letošnji sezoni v Ligue 1 še naprej ne blesti. Klub, ki si je v lanski sezoni z odličnimi igrami v domačem prvenstvu celo izboril nastop v Ligi prvakov, se v letošnji sezoni ubada z velikimi problemi in številnimi porazi. Zadnjega jim je prizadel Bordeaux, ki jih je na domačem igrišču ugnal z 1:0, odločilni zadetek je v 19. minuti zabil Modeste. Valter Birsa tokrat ni niti za minuto stopil na zelenico in je tako po dolgem času srečanje v celoti spremljal s klopi.

Aktualni prvak Marseille je doma z zadetkom Loica Remyja odpravil Nancy in s tem niz nepremagljivosti podaljšal že na sedem srečanj. Marseille je z novimi tremi točkami skočil na tretje mesto. Arles-Avignon je na gostovanju pri Brestu le prišel do prve točke v letošnji sezoni (0:0).