14 ogledov

Lyonov čas se izteka

Alou Diarra Yoan Gouffran Žurnal24 main
Lyon izgublja boj v francoskem prvenstvu. Po porazu z Bordeauxom so padli na tretje mesto. Na prvem mestu pa ima Marseille že štiri točke prednosti pred sedemkratnimi zaporednimi prvaki.

Čas vladavine Lyona se bliža koncu. Hud udarec so doživeli proti Bordeauxu, ki je slavil z zadetkom Alouja Diarraja. Gostje niso uspeli odgovoriti in sedaj za vodilnim Marseillom zaostajajo štiri točke. Da je njihov položaj še nekoliko slabši, je poskrbel prav Bordeaux, ki se je s temi tremi točkami prebil na drugo mesto . Marseille si je z zmago nad Lorientom zagotovil, da bo še najmanj en teden na vrhu razpredelnice v francoskem prvenstvu. Domači so sicer hitro povdli, toda v drugem polčasuse se pri vodilnem klubu zbrali in napravili preobrat. V Parizu je do zmage brez težav prišel Paris Saint German, ki je s 3:0 odpravil Le Havre. Zadnjeuvrščeni klub je tako pustil v gosteh tri točke, ki bodo prišle Parižanom še kako prav. Trenutno namreč zasedajo četrto mesto , vendar le pet točk zaostajajo za vodilim klubom.

S slovenskega dvoboja je odšel srečnejši Valter Birsa, saj je svojemu Auxerru do 72. minute pomagal pri zmagi 1:0. Gol je po njegovem odhodu z igrišča dosegel Danec Thomas Kahlenberg. Bojan Jokič prav gotovo ne more biti pretirano zadovoljen, saj spet ni preizkusil zelenice, njegovo moštvo pa je izgubilo že drugo tekmo zapored. Je pa lahko toliko bolj srečen tretji slovenski reprezentant v francoskem DP Boštjan Cesar. Odigral je namreč celo tekmo proti Toulousu, ki jo je Grenoble dobil z 1:0.