69 ogledov

"Majstor" Kek: Rijeka v 93. minuti v Evropsko ligo!

(Rijeka - Stuttgart)
1/15
Reška pravljica je v četrtek zvečer dobila novo poglavje – Matjaž Kek je moštvo s Kvarnerja po remiju v Stuttgartu prvič v zgodovini popeljal v skupinski del Evropske lige (2:2).

Stuttgart je na debiju novega trenerja Thomasa Schneiderja skušal takoj pritisniti Rijeko in zabiti gol, ki ga je po porazu v kvarnerski prestolnici nujno potreboval za uvrstitev v skupinski del Evropske lige.

Toda varovanci Matjaža Keka so na čelu z izvrstnim vratarjem Ivanom Vargićem zdržali vse nalete domačih, v 30. minuti pa z edinim strelom v okvir gola celo šokantno povedli, ko je hudo napako zadnje vrste "Švabov" (zaletela sta se vratar in branilec) izkoristil Leon Benko in zatresel prazno mrežo.

Po avtogolu vse kazalo na podaljšek

Prednost Rečanov je trajala vsega nekaj minut – kapetan Christian Gentner je v padcu nekako uspel usmeriti žogo v zgornji kot Vargićevih vrat in s fantastičnim zadetkom poravnal izid. Drugi polčas bi se kmalu začel sanjsko za mojstre s Kvarnerja, ko je Zoran Kvržić v 53. minuti po fantastičnem prodoru prišel prav do gola domačih, a slabo zaključil.

Po tem, ko sta si obe moštvi izmenjali nekaj lepih priložnosti, spomnimo – če bi gol dala Rijeka, bi morali nemški prvoligaši zadeti vsaj trikrat –, je hrvaška obramba kapitulirala 15 minut pred koncem rednega dela, ko je Ibrahima Traoré ušel Matiji Škarabotu po levem boku in podal v sredino, lastnega vratarja pa je premagal kapetan Luka Marić.

Gol za zgodovino

Rijeka je komaj preživela zadnje minute pritiska in držala podaljšek, nato pa se je po napaki Traoréja v 93. minuti Goranu Mujanoviću ponudila priložnost iz sanj. Stekel je sam proti golu Stuttgarta in s hladnokrvnim zaključkom zabil enega največjih zadetkov v zgodovini kluba. Okrog 2.000 pristašev Armade na Mercedes-Benz Areni je padlo v delirij.

Iličić Gashi Rodriguez Fiorentina Grasshopper Evropska liga kvalifikacije | Avtor: EPA EPA
Na petkovem žrebu skupinskega dela bo trenutno tretjeuvrščena ekipa hrvaške lige tudi ena možnih nasprotnic slovenskega prvaka Maribora, ki je v sredo izpadel v zadnjem predkrogu Lige prvakov. Z Rijeko bi se v tretjem predkrogu EL lahko pomerila že ljubljanska Olimpija, ki pa ni preskočila njihovih kasnejših nasprotnikov Žiline.

Prvi evropski gol Kampla

Z izvrstno sezono pri Red Bull Salzburgu nadaljuje Kevin Kampl. Mladi slovenski reprezentant je bil po štirih golih v avstrijski Bundesligi tokrat med strelci še na evropski tekmi – Kampl je v polno zadel na gostovanju pri Žalgirisu, rdeči biki pa so slavili s skupnih 7:0.

Fiorentina je preživljala nekaj napetih trenutkov v Firencah, kjer so Grasshoppers po golu Nassima Ben Khalife z začetka tekme, ki ga je s katastrofalnim posredovanjem zakuhal vratar Norberto Neto, grozili z odločilnim drugim zadetkom. Viole so vseeno preživele in z minimalnim porazom zaradi dveh golov v gosteh napredovale.

Požar prekinil tekmo v Alkmaarju

Josip Iličić je odigral celoten drugi polčas, zamenjal je kolumbijskega fantazista Juana Cuadrada in enkrat lepo zaposil Maria Gómeza, a večmilijonski okrepitvi ni uspelo premagati vratarja gostov. Iličić je v sodnikovem dodatku dobil tudi rumeni karton.

AZ Alkmaar Atromitos Evropska liga stadion požar dim | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter
Neverjetno, toda resnično – tekmo med AZ Alkmaarjem in Atromitosom so pri rezultatu 0:1 in igralcu več za goste odpovedali zaradi manjšega požara, ki ga je začela tehnična napaka na stadionu. Preostalih 30 minut tekme naj bi odigrali kar v petek zjutraj. Vsi gledalci so nepoškodovani odšli domov.