12 ogledov

Man United ostaja v igri za prvaka

Didier Drogba je zabil za 1:0, Frank Lampard pa za zmago 2:0. (Foto: Reuters)
1/26
Manchester United pred zadnjim kolom ostaja v igri za prvaka Premier League. Sunderland so premagali z 1:0. Imajo točko zaostanka za Chelseajem, ki je z 2:0 porazil Liverpool.
Po novem porazu je bil znova na uradu trener Liverpoola, Rafa Benitez. Že nekaj tednov se govori, da bi lahko zapustil klub. Sam je po tekmi dejal: "Zdaj se osredotočam na zadnjo tekmo, nato pa se bom pogovoril z upravo kluba. Imam še štiriletno pogodbo, a počakajmo in videli bomo, kaj se bo zgodilo."

Chelsea je na težkem gostovanju v sklopu 37., predzadnjega kola Premier League dokazal, da si to sezono zasluži naslov prvaka Anglije. Padla je je trdnjava Anfield Roada, prvič po letu 2005. Z goloma Didierja Drogbaja in Franka Lamparda so Liverpool premagali z 2:0. Še naprej imajo točko prednosti pred Manchester Unitedom, ki je z golom Luisa Nanija strl odpor Sunderlanda (1:0). Že 13 let Man United ni izgubil proti Sunderlandu. V zadnjem kolu Manchester čaka dvoboj s Stoke Cityjem, Londončani pa gostijo Wigan.

"To je velika zmaga. Če bi oddali točke, bi dali elana Manchesteru. Lepo bi bilo, da bi zmagali tudi zadnjo tekmo in pred domačimi navijači proslavljali osvojitev naslova prvaka," je v prvi izjavi po tekmi dejal Lampard. "To je bil korak do naslova prvaka. Igrali smo zelo dobro in si zaslužili to zmago," je dodal trener Chelseaja, Carlo Ancelotti.

Nogometaši Hull Cityja so izpadli iz elitnega angleškega tekmovanja. V angleško prvo ligo se selita tudi Burnley in Portsmouth, v premier league pa bosta v prihodnji sezoni nastopila Newcastle in West Bromwich Albion.

"Vse kar lahko naredimo je, da zmagamo tekmo pred domačimi gledalci. Wigan za Chelsea ne bo lahek nasprotnik. V nogometu se lahko zgodi karkoli. To je nora igra,"
se pred finalom sezone hrabri trener Uniteda, Alex Ferguson.

Manchester City je s 3:1 ukanil Aston Villo, ki je sicer povedla. V 18. minuti jedomačo mrežo zatresel stari lisjak John Carew. Sinje modri so preobrat pripravili v le minuti: v 42. minuti je enajstmetrovko v gol pretvoril Carlos Tevez, minuto pozneje pa je zadel še Emmanuel Adebayor. Za piko na i ter tretji zadetek domačih je v 90. minuti poskrbel Craig Bellamy. Tottenham je v soboto premagal Bolton, edini strelec na srečanju je bil Tom Huddlestone v 38. minuti.

Poglejmo vrhunce tekme med LIverpoolom in Chelseajem (0:2):

Poglejmo vrhunce tekme med Manchester Cityjem in Aston Villo (3:1):

Poglejmo vrhunce tekme med Boltonom in Tottenhamom (0:1):