28 ogledov

Maribor proti Škotom ni "škrtaril"

Slavje Štajercev po tretjem golu Tavaresa, ki je dokončno presodil škotskemu Hib
1/39
Nadaljuje se Mariborova romanca z Evropsko ligo. Po madžarskem Videotonu je na prvi tekmi tretjega kola kvalifikacij za Evropsko ligo v velikem slogu padel še škotski Hibernian (3:0).

To je bila še ena noč v Ljudskem vrtu, ki je bila bolj podobna štajerskim "čagam", kot nogometni tekmi. Na tribunah so navijači Maribora namreč proslavljali novo izjemno predstavo na poti proti skupinskemu delu Evropske lige. Vijoličasti so še enkrat več igrali po notah fantastičnega Josipa Iličića, ki je z redko videnima mojstrovinama zabil v obeh polčasih, bledi Hibernian pa je domov na Škotsko s "težkih" 3:0 poslal kapetan Marcos Tavares.

Že začetek tekme je dobro napovedal končni razplet. Vijoličasti so pred lepo zapolnjenimi tribunami svojega nogometnega svetišča namreč začeli kot v transu in bi lahko že po prvih desetih minutah vodili z golom ali dvema prednosti. Dejan Mezga je po dolgi žogi že v četrti minuti pobegnil branilcem in se znašel skorajda sam pred vratarjem, a ob pritisku branilca nato udaril prek vrat. Še lepša priložnost se je domačim ponudila že čez dve minuti, ko je kapetan Tavares mojstrsko prodrl v kazenski prostor, a nato slabo podal proti samemu Daliborju Volašu. Mariborčani so bili za nekaj razredov boljši nasprotnik, saj gostje niso prišli niti blizu kazenskemu prostoru. Volaš in Tavares sta nevarno poizkušala, a gol ni hotel priti. Vse do 31. minute ...

Kako dober posel je Zlatko Zahović speljal tik pred začetkom evropske sezone, ko je iz Interblocka pripeljal Josipa Iličića verjetno ni vedel niti sam "Zaho". Izjemni Gorenjec se je na robu kazenskega prostora kot "Jojo" poigraval s škotskimi branilci in na koncu mojstrsko zaključil pod prečko za zasluženih 1:0. Toda vijoličasti se niso ustavili in iskali drugi zadetek, ki bi dokončno prelomil tekmo. Na odmor bi na koncu kmlau odšli sklonjenih glav, a je Marko Pridigar z izjemno parado zaustavil strel Škotov od daleč.

Maribor, bolje rečeno Iličić, je v drugem polčasu nadaljeval, kar je začel v prvem. Že po sedmih minutah nadaljevanja je bilo 2:0 - in to kakšnih! Armin Bačinović je verjetno s prekrškom ukradel žogo gostom, ta je prišla do Iličića, ki je nepripravljenega vratarja zeleno-belih ujel na krivi nogi in ga premagal z neverjetnim lobom. Rodila se je nova ikona južne tribune. Čez pet minut je bilo vsega konec, ko je še enega v nizu bliskovitih protinapadov z natančnim strelom zaključil kapetan Tavares. Mariborčani so do konca zanesljivo držali rezultat in držali goste na varni razdalji ter tekmo končali brez večjih pretresov. Na Škotsko tako odhajajo z velikimi tremi goli prednosti, kar bo tudi za zeleno-bele verjetno zalogaj preveč.