25 ogledov

Maribor rešil slovensko čast

Vijoličasti so takole proslavljali vodilni zadetek Daliborja Volaša. (Foto: Nino
1/77
Poslednji slovenski predstavnik v evropskih tekmovanjih ni razočaral. Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu zasluženo ugnali madžarski Videoton in si priigrali tekmo s škotskim Hibernianom (2:0).

Dva zadetka Daliborja Volaša in bistveno boljša igra od madžarskega Videotona sta poslala Maribor v tretje kolo kvalifikacij za Evropsko ligo. Pred Štajerci kot edinim preostalim slovenskim predstavnikom v evropskih tekmovanjih je bila pomembna naloga vsaj malo povrniti ugled omadeževanemu slovenskemu nogometu. Vijoličasti, prvič v novih domačih dresih, niso razočarali in se zasluženo veselijo zmenka s škotskim Hibernianom v tretjem kolu kvalifikacij. POGLEJTE SI GALERIJO IZ LJUDSKEGA VRTA

Goriško slovo z remijem
Nogometaši HiT Gorice so se od Evropske lige poslovili z remijem na Danskem. Po porazu na prvi tekmi (0:3) jim je gol Dejana Žigona v 79. minuti tekme pristreljal častni remi proti Randersom (1:1).

Tekma je imela sicer zelo vroč uvod, saj so se na mariborskih ulicah spopadli navijači obeh ekip, hujše poškodbe pa je s pravočasnim posredovanjem preprečila okrepljena enota policije.

Na lepo zapolnjenem Ljudskem vrtu je najnovejša vijolica Josip Iličić še drugič zapored začel tekmo, čeprav je Mariborčane okrepil le nekaj dni pred začetkom sezone. Gorenjec ni razočaral in od vsega začetka vlekel niti na sredini igrišča, gledalce pa zabaval z bravuroznimi miniaturami. Dejan Mezga je sredi prvega polčasa s prostega strela zatresel vratnico, Maribor je bil mnogo nevarnejši, a kot po pravilu je vedno zmanjkala zadnja podaja. Za le-to so se Štajerci obrnili k Iličiću, ki je s klasičnim no look passom v sredini kazenskega prostora našel do tedaj nevidnega Daliborja Volaša, ki je v 39. minuti mirno zabil za 1:0. Razen občasnega poskusa od daleč gostje niso pretili.

Dobro igro so Mariborčani prenesli tudi v nadaljevanje in že po dobrih petih minutah igre bi lahko vodili z 2:0 ali celo 3:0. Najprej je Volaš dodobra pretegnil vratarja Božovića s strelom od daleč, Aleš Mertelj pa je bil že v naslednjem napadu preveč sebičen in iz ugodne situacije streljal prek vrat. Priložnosti za domače so se vrstile, a gol ni hotel priti. A še preden so se zapravljene priložnosti lahko maščevale Štajercem, je še drugič v četrtkovem večeru udaril Volaš. Žoga se je po kotu na nogo odbila ravno njemu, a jo je poslal točno v vratarja, odbitek pa nato brez napake poslal v mrežo. Tekma je bila odločena, čast slovenskega nogometa rešena. Vsaj za nekaj tednov.