13 ogledov

Mariboru spodrsnilo, Domžalam še bolj

Adnan Bešić je dosegel dva zadetka v Stožicah. (Foto: Anže Petkovšek) Žurnal24 main
Maribor je na izjemno živčni tekmi v 34. kolu Prve lige remiziral s Koprom. Domžalčani pa v lovu za njim tega niso izrabili, ampak celo klonili v Novi Gorici. Olimpija je Primorju nasula kar pet zadetkov.

Maribor je zaradi svojega remija v Ljudskem vrtu s Koprom ponudil Domžalčanom idealno priložnost, da mu ovoli vratu še bolj zadrgnejo zanko pritiska, kar zadeva naslov državnih prvakov. Domžale bi se ob uspehu v Novi Gorici utegnile vijoličastim približati le na dve točki razlike, a se to ni zgodilo. Še več: Zlatko Zahovič in druščina iz štajerske prestolnice lahko rečejo le hvala lepa Novogoričanom, ki so z zadetkoma Gorana Galešića in Williama Franklina Vicenteja zanesljivo vodili. Znižanje Damirja Pekića globoko v sodnikovem podaljšku je igralo bolj lepotno vlogo.

Dva gola in trije rdeči kartoni
Pet minut sodnikovega podaljška, 13 rumenih kartonov, trije rdeči in 1:1. To je povzetek tekme med Mariborom in državnimi prvaki iz Kopra. Vijolice, ki niso blestele in že četrtič zapored remizirale, so zaostajale od 19. do 70. minute. Za Koper je zabil Davor Bubanja, izenačenje pa je bilo delo Etiena Velikonje. Večino tekme so napadali Mariborčani. Razmerje v kotih je bilo 10:1 zanje, skupno v strelih v okvir vrat in mimo njega pa 18:9. Primorce je često reševal Ermin Hasić. Priložnosti, da bi bil rezultat drugačen, so imeli oboji, živčnost pa je pljusknila prek roba športnosti.

Kvintet golov v ajdovski mreži
Olimpija
se je znesla nad obubožanim Primorjem, pri katerem zaradi ničvrednih razmer do kraja obupani igralci praktično do zadnjega hipa niso vedeli, ali bodo tekmo sploh odigrali. Zmaji so v okvir vrat Ajdovcev sprožili 12 strelov, v vrata Damirja Botonjiča pa so poleteli le trije. Že do 49. minute so Ljubljančani dosegli kvintet zadetkov, dva od tega Adnan Bešić, in se približali tretjemu Kopru.