14 ogledov

Marseille spet blizu, Birsa poškodovan!

Dalmat Valter Birsa
1/5
Valter Birsa (zaradi poškodbe gležnja je ob polčasu zapustil igro) in soigralci so drugouvrščenemu Rennesu v gosteh vzeli dve točki (0:0) in s tem omogočili vodilnemu Lillu, da je še povečal svojo prednost.

Valter Birsa v letošnji sezoni pri Auxerru resnično nima sreče. Potem ko ga že večino sezone ob živce spravlja trener Jean Fernandez, si je v 29. kolu Ligue 1 na srečanju proti Rennesu po prekršku Kadra Manganeja v 33. minuti za nameček poškodovalše  gleženj. Resnost poškodbe za zdaj še ni znana, Primorec pa je igrišče zapustil ob polčasu. Srečanje se je končalo brez zadetkov, s čimer je Auxerre obdržal točko prednosti pred mesti, ki po koncu sezone vodijo v drugo ligo. Pritisk Monaca pa je vse večji, potem ko je dobil derbi začelja proti Arlesu.

Lille korak bližje naslovu, Marseille spet bližje
Lille je naredil nov velik korak k prvemu naslovu francoskih prvakov po več kot petdeset letni suši. Nekdanji klub Mileta Ačimovića je v soboto po zaslugi lepe in napadalne igre s 3:1 ugnal Caen in Rennesu tudi po zaslugi Auxerra Birse pobegnil na osem točk. Kljub vsemu je v nedeljo razdaljo spet znižal Marseille, za katerega je edini gol na tekmi v Lensu zabil vezist Benoît Cheyrou (1:0). Razlika med pristaniščniki in Lillom je pred naslednjim kolom štiri točke.