22 ogledov

Marseille stopil na vrh

Igralci Marseilla imajo veliko razlogov za veselje. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Po 32. kolu francoskega prvenstva je na vrhu ekipa Marseilla, ki je s 4:1 premagala Nico. Auxerre našega Valterja Birse pa se je po zmagi proti Nancyju prebil tik pod vrh prvenstvene lestvice.

Francoska nogometna liga je letos izjemno izenačena. Sedem kol pred koncem je v igri za naslov prvaka še vsaj šest ekip. Za zdaj najbolje kaže Marseillu, ki je v 32. kolu s 4:1 premagal Nico in se prebil na prvo mesto na lestvici. Dve točki za Marseillom zaostaja Auxerre našega Valterja Birse. Po minimalni zmagi z 1:0 nad Nancyjem je Auxerre za nekaj ur celo prevzel vodstvo na lestvici. Birsa je igral do 71. minute. Odločilni zadetek pa je tri minute pred koncem srečanja zabil Niculae.

Od ostalih ekip, ki imajo še vedno lepe možnosti za naslov prvaka je Montpellier v soboto zgolj remizirali z Le Mansom. Z neodločenim izidom so se morali zadovoljiti tudi pri Lyonu, ki si je točke razdelil z Lillom. Še slabše pa je šlo Bordeauxu, ki je v Parizu klonili proti PSG-ju.

Grenoble že med drugoligaši
Novo malo katastrofo so doživeli nogometaši Grenobla, med katerimi znova ni bilo Boštjana Cesarja. Kar s 4:0 nič jih je odpravil Toulouse, za katerega je dva zadetka prispeval Franck Tabanou. Grenoble je po novem porazu že izpadel v drugo ligo, saj do konca tudi teoretično ne more več ujeti odrešilnega 17. mesta.