10 ogledov

Marseille ubranil ligaški pokal

Taye Taiwo
1/8
Na francoskih zelenicah se je igral finale ligaškega pokala: Marseille je Montpelier premagal z 1:0. V nedeljo pa so na sporedu srečanja 32. kola Ligue 1, ko bo vodilni Lille gostoval pri Lorientu.

Olympique Marseille je kot prva ekipa v zgodovini ubranila francoski ligaški pokal. V finalu so na stadionu Stade de France v Parizu Montpellier premagali z 1:0. Pokal jim je z zadetkom v 80. minuti z neposredne bližine priboril Taye Taiwo, potem ko je obramba Montpellierja res slabo posredovala. Igra ni navdušila, a Marseille je zasluženo zmagal. Edino preostalo res lepo priložnost za gol je imel v 32. minuti Mathieu Valbuena. Lani je dal ta pokal Marseillu zagon za preostanek Ligue 1, ki so jo takrat osvojili prvič po 18 letih in nekaj podobnega potrebujejo tudi letos.

Marseille in Montpellier bosta svoji tekmi 32. kola Ligue 1 tako odigrala sredi naslednjega tedna in to je priložnost, da vodilni Lille vsaj za štiri dni naredi razliko štirih točk. V nedeljo gostujejo pri sedmouvrščenem Lorientu. Zmago potrebujejo tudi za povrnitev samozavesti, potem ko so nazadnje izgubili z Monacom (0:1) in remizirali z Bordeauxom (1:1). Morda jih zdeluje tudi pristik: francoske lige niso osvojili že od leta 1954. Tekma z Lorientom bo tudi soočenje najboljših dveh strelcev Ligue 1: Lillovega Moussaja Sowa (21 golov) in Lorientovega Kevina Gameira (17).