Maščevanje je sladko: City zabil pet golov Wiganu

Kiraly Lewandowski 1860 München Borussia Dortmund DFB Pokal
1/11
Reuters
Borussia Dortmund je na tekmi nemškega pokala šele po podaljšku izločila drugoligaša 1860 München (2:0). Manchester City v ligaškem pokalu s petardo odpravil Wigan, naslednjega nasprotnika Maribora v Evropski ligi (5:0).

Manchester City in Tottenham sta z visokima zmagama opravila s svojima nasprotnikoma v angleškem ligaškem pokalu, Chelsea pa se po nekaj slabših rezultatih pobral pri tretjeligašu Swindon Townu.

City se je po navdušujoči zmagi na mestnem derbiju proti Manchester Unitedu uspel maščevati Wigan Athleticu, ki jih je lani šokiral v finalu pokala FA. Svoja prva gola za sinje modre je proti nasprotniku Maribora v Evropski ligi zabil črnogorski zvezdnik Stevan Jovetić.

Mou končno aktiviral Mato

Domači so po nekaj zapravljenih priložnostih Edina Džeka povedli v 33. minuti, ko je po lepi podaji Fernandinha zadel prav "bosanski diamant". Stephen Crainey je v drugem polčasu najprej stresel lastno prečko, a je drugi gol Cityja prišel hitro za tem, zabil pa ga je Jovetić. Strelskim vajam se je pridružil tudi Yaya Touré, za visokih 5:0 pa sta do konca zadela še Jovetić in Jesús Navas.

Chelsea (spet) ni navdušil na igrišču tretjeligaša, kjer sta od prve minute zaigrala tudi "pozabljena" David Luiz in Juan Mata, oba pa sta trenerja Joséja Mourinha očitno želela navdušiti, saj sta se podpisala pod prve priložnosti Londončanov.

Zadel je vseeno šele Fernando Torres, ki je v mrežo pospravil odbitek po poskusu Mate, končni rezultat pa je šest minut kasneje postavil Ramires, ki je zamenjal poškodovanega Marca van Ginkla in lepo izkoristil globinsko podajo Torresa za končnih 2:0.

Holtby poganjal Spurse

Tottenham je z veliko zmago nad premierligašem Astonom Villo oddal kandidaturo za eno izmed dveh finalnih mest na Wembleyju (4:0). Blestel je Lewis Holtby, ki je z lepo podajo prek obrambe ob koncu polčasa zaposlil Jermaina Defoeja za vodilni gol, Paulinho pa je po njegovem kotu odločil tekmo. Nacer Chadli in Defoe sta rezultat v zadnjih minutah še polepšala.

V še enem premierligaškem obračunu je Fulham po zaostanku na domačem Craven Cottagu izločil Everton (2:1). Sunderland je po odhodu trenerja Paola Di Cania brez večjih težav ugnal nižjeligaša Peterborough (2:0), da pa je vzdušje ostalo "italijansko", je z golom poskrbel Emanuele Giaccherini.

Dortmund naprej šele po podaljšku

Drugoligaš 1860 München je do zadnjih minut podaljška mučil Borussio Dortmund, ki se ji je na dvorišču velikih rivalov Bayerna, Allianz Areni, vseeno uspelo uvrstiti med najboljših 16 ekip nemškega pokala, potem ko je štirikrat zadela tudi okvir gola.

Rezervist Pierre-Emerick Aubameyang je po prekršku Dominika Stahla za rdeči karton v 105. minuti zadel z enajstih metrov, Henrik Mkitarjan pa je po hitrem protinapadu pokončal vse münchenske upe.

Király branil kot mladenič

Dortmund v prvem polčasu ni prihajal do pravih priložnosti, dobro naoljena obramba 1860 pa bi kmalu kapitulirala takoj po začetku nadaljevanja, ko je prečko zatresel Jakub Błaszczykowski. Dortmund je po dveh zaporednih razočaranjih (poraz v Neaplju in remi z Nürnbergom) pritiskal za zmagoviti gol, kljub 70-odstotni posesti pa jim ga ni uspelo zabiti.

Kiraly Lewandowski 1860 München Borussia Dortmund DFB Pokal | Avtor: Reuters Reuters
Rudarje je ob živce spravljal tudi legendarni vratar Gábor Király, ki je s 37 leti spomnil na svoje najboljše čase in z legendarno trenirko s pomočjo vratnice ustavil Marca Reusa kmalu po začetku podaljška. Reus je v 97. minuti s prostim strelom zatresel še prečko, nato pa ekipi priboril odločilno najstrožjo kazen.

Brečko in Maroh izločila prvoligaša

Hamburg je po napornem začetku sezone vsaj malce pozabil na ligaške težave z zmago nad Greuther Fürthom (1:0) in pripravil teren za prihod nekdanjega nizozemskega selektorja Berta van Marwijka, ki bo v sredo zamenjal odstavljenega Thorstena Finka.

Tretja ekipa 1. Bundeslige, Bayer Leverkusen, je z goli Sona Heung-mina in Sidneyja Sama izločila drugoligaša Arminio Bielefeld (2:0). Köln je s kapetanom Mišom Brečkom in njegovim pribočnikom Dominicom Marohom uspel presenetiti prvoligaša Mainz 05 in ga izločiti na njihovem dvorišču (1:0).

Za zmago je po slabem posredovanju domače obrambe v 53. minuti zadel prav nekdanji član Mainza Marcel Risse. Branilci naslova Bayern München bodo jutri gostili bundesligaške nasprotnike Hanover 96.